KRUCHTA

Koronka przy Biedronce i na pętli

W najbliższy piątek na ulicach i skrzyżowaniach wierni odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia. To coroczne wydarzenie (organizowane od dziesięciu lat) odbywa się w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki (spowiednika św. Faustyny).

Parafia św. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie zachęca do udziału w modlitwie (pisownia oryginalna): „28 września br. o 15.00 przy Biedronce KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA jest to akcja ogólnoświatowa modlitwy na skrzyżowaniach dróg świata”. Z kolei parafianie z pabianickiego sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego pojawią się przy pętli tramwajowej na ul. Łaskiej (ilustracja obok).

Wierni pomodlą się o pokój na świecie i w intencji prześladowanych chrześcijan. Koronka zbiegnie się z premierą filmu “Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

W ubiegłym roku modlono się: „za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie; o pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów”.


2 komentarze do “Koronka przy Biedronce i na pętli

  1. Wiara na pokaz ? W kościele jest miejsca dość ,ale jak widać potrzebujecie publiczności !!

  2. w dodatku bez zgody Biedronki nie mówiąc już, że w dobrym tonie było conajmniej poinformować zarządcę parkingu o akcji kościelnej.. no ale tak to jest jak ksiądz się czuje wszędzie jakby był u siebie, wchodzi na teren parkingu, tarasuje przejazdy i urządza msze. Brawo

Comments are closed.