FAKTY

Koszenie trawy bywa skomplikowane

Udało się ustalić granicę miedzy terenem PSM a parkiem Wolności.

Nasz czytelnik  zwrócił uwagę na specyficznie wykoszony trawnik za wieżowcem położonym tuż koło parku Wolności, przy wejściu na jego teren. Jak widać, jest on potraktowany wybiórczo…

 – Mamy w Pabianicach bezpański pas trawy przy wejściu na strzelnicę od wieżowcow przy Łaskiej. W parku wykoszone, przy blokach też, a pas został i nikt się nie przyznaje, a trawa olbrzymia – zauważyl pan Michał.

trawnik w czerwcu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po telefonie z naszej strony do PSM pojawili się panowie z kosiarką, ale i tak wyszło jakoś…niedokładnie (widać to na zdjęciu głównym, wykonanym przez czytelnika w minioną sobotę).

Myślę, patrząc tak w linii prostej, że spółdzielnia jednak nie kosi swojego kawałka – zasugerował pan Michał.

Zainteresowaliśmy się sprawą. Urzędnicy z ratusza przejęli się i narysowali na zdjęciu naszego czytelnika granicę oraz strzałki z opisem. Dostarczyli także fragment mapki z geoportalu oraz zdjęcie satelitarne z naniesionymi objaśnieniami (prezentujemy je niżej).

 

Jak widać,  granica między parkiem a terenami PSM przebiega w linii prostej od ściany garaży do linii ogrodzenia dawnej strzelnicy.

– Pracownicy obsługujący park na zlecenie miasta nie wykosili wszystkiego, w związku z powyższym wydział zlecił wykonawcy dokończenie koszenia zgodnie z przebiegiem granicy działek – poinformowała nas Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.

Sugerujemy uzgodnienie terminu z Pabianicką Spółdzielnią Mieszkaniową, aby kosiarki obu stron pojawiły się w zbliżonym czasie (najlepiej jednocześnie). W przeciwnym razie pozostanie niewykoszony trójkąt – należący do PSM).