FAKTY

Kradł markowe alkohole w hipermarkecie

Pabianiccy policjanci z wydziału prewencji zatrzymali złodzieja sklepowego. Mężczyzna kradł towar ze sklepów wielkopowierzchniowych na terenie miasta. Na koncie ma kilka tego typu kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

5 sierpnia dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zuchwałej kradzieży w jednym z dyskontów spożywczych na terenie miasta. Łupem sprawców padły markowe alkohole. Złodzieje przekroczyli linię kas i uciekli ze sklepu. Pracownicy zauważyli tylko, że trzech mężczyzn wybiega i wsiada do zaparkowanego pojazdu. O zdarzeniu natychmiast zostali powiadomieni mundurowi. Gdy dojechali na miejsce, zauważyli czerwoną skodę na łódzkich tablicach rejestracyjnych, na parkingu sklepowym. W pojeździe siedział mężczyzna. Legitymowany nie potrafił logicznie wytłumaczyć, dlaczego obserwuje sklep. Podczas przeszukania pojazdu policjanci prewencji odnaleźli w plecaku, ukrytym w bagażniku alkohole różnych marek. Okazało się, że towar pochodzi właśnie z tego sklepu. Wartość skradzionego alkoholu to kwota ponad 1200 złotych.

23-letni łodzianin został zatrzymany. Zatrzymanie pozostałych sprawców jest jedynie kwestią czasu. Sprawca usłyszał już zarzuty kradzieży. Dodatkowo mundurowi ustalili, że 23 latek dopuścił się podobnych kradzieży także na terenie powiatu pabianickiego. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Mężczyzna był wcześniej notowany za podobne przestępstwa.

(Źródło: KPP Pabianice)