FAKTY

Kradł prąd w kamienicy przy Zamkowej

Strażnicy miejscy otrzymali wczoraj  informację o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na kradzieży energii elektrycznej z lokalu w kamienicy ZGM przy ul. Zamkowej. Okazało się, że lokator zrobił obejście licznika, by nielegalnie pobierać prąd.

Przybyły na miejsce patrol wraz z elektrykiem przeprowadził wstępny rekonesans, który wskazywał na możliwość kradzieży. Aby jednoznacznie potwierdzić ten fakt, powiadomiono pogotowie energetyczne.

W wyniku kontroli stwierdzono nielegalny pobór prądu i powiadomiono funkcjonariuszy KPP Pabianice, którzy wytypowali sprawcę.

Policja prowadzi dalsze czynności procesowe. Kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto sprawcy będą musieli uregulować także naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, którego wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Poza tym takiego typu podłączenie stwarza realne zagrożenie pożarowe oraz ryzyko porażenia prądem.

Na zdjęciu licznik z kamienicy przy ul. Zamkowej.

Tagi: