FAKTY

Królik, Domagała i Kurowski z nowymi rekordami

Świetnie spisali się zawodnicy Azymutu Pabianice.

W sobotę, 22 maja, w Gdańsku odbył się 49 Memoriał Józefa Żylewicza. Mityng zorganizowany był przez klub KS Lechia Gdańsk. Zawody te posiadają klasę Mistrzowską i dlatego co roku gromadzą czołówkę polskich lekkoatletów. Bardzo dobrze zaprezentowała się w nich zawodniczka UKS Azymut Pabianice Kinga Królik (pierwsza z lewej). W pierwszym swoim starcie po obozie wysokogórskim w Kenii wystartowała w biegu na 3 000 m. W biegu wystartowały zawodniczki z kategorii seniorek, U23 i U20. Pierwszy km był poprowadzony bardzo szybko przez pacemarkerkę,  w 3:03,5. Po 1200 m ciężar prowadzenia wzięła na siebie zawodniczka z Pabianice. Uzyskując czas na 2 km 6:11,00. Na ostatnim km Kingę wyprzedziła utalentowana seniorka Monika Jacewicz z MKL Szczecin.

Kinga ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu, z nowym rekordem życiowym 9:18,53. Uzyskany czas jest aktualnie pierwszym wynikiem w tabelach europejskich w kategorii poniżej 23 lat. To bardzo dobry prognostyk przed startami na dystansie docelowym 3 000 m z przeszkodami.

Link do tabel europejskich TUTAJ.

Tego samego dnia w Bełchatowie został rozegrany ogólnopolski mityng lekkoatletyczny. Mimo, że zawody odbywały się w zimnie i przy lekkim deszczu, świetny rezultat uzyskała Joanna Domagała zajmując 2 miejsce w biegu na 300 m  przez płotki. Joasia poprawiła swój rekord życiowy sprzed tygodnia o ponad 2 sekundy, uzyskując czas 51,10, który jest aktualnie 12 czasem w Polsce w kategorii młodziczek. Zawodniczka posiada jeszcze duże rezerwy. Wszystkie płotki w czasie biegu atakowała słabszą nogą, a ostatni płotek przewróciła. Był to jej drugi start na tym dystansie.

Dobrze zaprezentował się także Kacper Kurowski, który zajął drugie miejsce w biegu na 800 m w kategorii poniżej 16 lat z czasem 2:12,78. Poprawił on swój rekord życiowy z poprzedniego weekendu o ponad 1,5 sekundy. Jest to aktualnie 12 czas w Polsce.

(Fot. Azymut Pabianice)