KOMUNIKACJA ROZRYWKA

Kryterium po raz trzeci. Będzie też piknik

Święto dwóch kółek i atrakcje dla mieszkańców. Autobusy objazdami.

Już w najbliższą niedzielę (1 września) w naszym mieście odbędzie się “III Kryterium PTC – Trzy Korony Pabianic”.

– To impreza organizowana na pamiątkę reaktywacji kolarstwa w PTC, która nastąpiła trzy lata temu – mówi kierownik sekcji Tomasz Olban.

W tym roku przy okazji wyścigu przygotowano rodzinny piknik. Będą dmuchańce, animacje i konkursy dla mieszkańców w różnym wieku. Kto kupi cegiełkę za 5 zł, stanie przed szansą wygrania m.in. bonów, talonów i voucherów od sponsorów. Główna nagroda to rower (do wyboru damski lub męski). Bawimy się na rynku przy ul. Moniuszki i Orlej od około godz. 10.00. Wtedy też wystartuje pierwszy wyścig.

Zawodnicy zmierzą się w kategoriach (klasyfikacja będzie prowadzona osobno dla pań i panów):

• młodzik, młodziczka (2005-2006)
• junior młodszy, juniorka młodsza (2003-2004)
• juniorka, junior (2002-2001)
• U23 mężczyźni (2000-1996)
• kobiet elita open (elita + U23 od 1996)
• masters i cyklosport (od 2000) posiadający ważną na rok 2019 licencję zawodnika oraz aktualne badania lekarskie i amator (bez licencji, po wypełnieniu odpowiednich dokumentów).

Na stronie wydarzenia TUTAJ znajdziecie regulamin, a w nim szczegóły dotyczące zapisów i nagród – dla najlepszych są medale, nagrody rzeczowe i finansowe.

Zmiany w komunikacji

Kolarze będą przejeżdżać ulicami: Południową, Moniuszki, Śniadeckiego, Wileńską i Orlą. W godzinach 11.00 – 17.00 zmienionymi trasami pojadą autobusy linii „1”, „4”, „6” i „T”.

Autobusy linii „1” z Dworca PKP dojadą bez zmian do szpitala, następnie pojadą objazdem ulicami Jana Pawła II i Targową do Orlej, dalej właściwą trasą do Waltera-Jankego. Z powrotem dojadą bez zmian do przystanku Orla / Targowa, dalej pojadą objazdem ulicami: Grabową, Jana Pawła II do Wiejskiej i następnie stałą trasą.

Autobusy linii „4” i „6” z Waltera-Jankego dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Sienkiewicza, następnie pojadą objazdem ulicami: Grabową i Jana Pawła II, dalej stałymi trasami.

Z 15. Pułku Piechoty „Wilków” i Karolewa autobusy dojadą bez zmian do szpitala, następnie pojadą objazdem ulicami: Jana Pawła II, Targową do Moniuszki i dalej stałymi trasami.

Autobusy linii „T” z Dworca PKP dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Wiejska, następnie pojadą objazdem ulicami: Moniuszki, Szarych Szeregów, Robotniczą, Ostatnią i Dąbrowskiego do Konopnickiej, dalej stałą trasą do Rzgowa. W przeciwnym kierunku trasa pozostaje bez zmian.

Na trasie objazdu autobusy linii „1”, „4” i 6” będą zatrzymywać się na wszystkich napotkanych przystankach na ul. Jana Pawła II (na odcinku od Targowej do Śniadeckiego) i na ul. Grabowej. Autobusy linii „T” zatrzymają się natomiast na dwóch przystankach tymczasowych: Szarych Szeregów/Robotnicza i Dąbrowskiego/Kochanowskiego.