FAKTY

Krytykował zarząd PCM – stracił stanowisko

Janusz Hass, chirurg ortopeda-traumatolog, szef Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej został odwołany z kierowniczej funkcji – wynika z naszych nieoficjalnych informacji.

Czy to wstęp do wydzierżawienia ortopedii? Przypomnijmy, że pod koniec września Pabianickie Centrum Medyczne ogłosiło konkurs na kompleksowe organizowanie i udzielanie świadczeń zdrowotnych na trzech oddziałach szpitala: chirurgii, ortopedii, ginekologii i położnictwa. Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz poradnia chirurgiczna został przejęty przez spółkę „SYMA-MED”. Dwóch pozostałych konkursów nie rozstrzygnięto.

W październiku podczas burzliwej komisji zdrowia doktor Janusz Hass ostro protestował przeciwko planom zarządu PCM. Jego degradacja może być pierwszym krokiem w kierunku wydzierżawienia ortopedii. Jak twierdzi nasz informator, zmiany wiszą też nad ginekologią i położnictwem.

A jak radzi sobie pierwszy z wydzierżawionych oddziałów? Wieści, które docierają do naszej redakcji są niepokojące. Z pracy na oddziale zrezygnowały dwie pielęgniarki, zaś na zabiegi refundowane przez NFZ trzeba czekać ponad rok. Pacjenci szukają pomocy w łódzkich szpitalach.

Przypomnijmy, że wydzierżawienie chirurgii odbyło się po kryjomu, o zmianie pracodawcy załoga dowiedziała się z dnia na dzień. Podczas kontroli Państwowej Inspekcji Pracy wykryto, że pracodawca PCM – mimo obowiązku – nie poinformował w ustawowym terminie związków zawodowych o: „przewidywanym terminie przejścia do nowego pracodawcy, przyczynach ekonomicznych oraz pracy i płacy”.

Tagi:

Jeden komentarz do “Krytykował zarząd PCM – stracił stanowisko

  1. Może pani Klapek napisałaby coś pozytywnego, takiego bez taniej sensacji? Obszar dowolny…

Comments are closed.