FAKTY

Awans Krzysztofa Ciebiady w PGE

Ciag dalszy oszałamiającej kariery lokalnego barona Prawa i Sprawiedliwości.

Krzysztof Ciebiada, szef PiS w Pabianicach dostał posadę koordynatora ds. compliance, czyli systemu zarządzania zgodnością procedur w spółkach PGE, w koncernie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna w Bełchatowie – poinformował dziś dzienniklodzki.pl.

“To bliski współpracownik Janiny Goss, szarej eminencji PiS w Łodzi. On twierdzi jednak, że ta nominacja nie ma nic wspólnego z polityką, a tylko z jego kompetencjami” – pisze Marcin Darda.

O awansie Ciebiady była mowa od jakiegoś czasu. Janina Goss jest w radzie nadzorczej Grupy Kapitałowej PGE, której bełchatowski koncern podlega. To przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego, którą opiekuje się Ciebiada, np. wożąc na miesięcznice smoleńskie. PGE GiEK to właściciel m.in. bełchatowskiej kopalni i elektrowni.

W PiS od wyborów parlamentarnych w 2019 r. mówiono, że „Krzysiek musi coś dostać” – podaje dzienniklodzki.pl.

Przypomnijmy, że Krzysztof Ciebiada został posłem po objęciu madatu europosła przez Witolda Waszczykowskiego. Po kilku miesiącach jednak przegrał wybory parlamentarne.

Wcześniej był wiceprzedwodniczącym Sejmiku Województwa Łódzkiego, a pracował jako koordynator ds. sprzedaży energii samorządom w PGE Obrót w Łodzi.

“Moja posada w PGE GiEK nie ma nic wspólnego z polityką, pracuję tu ciężko robiąc to, na czym się znam i zgodnie z wykształceniem, jakie posiadam” – powiedział dyrektor Krzysztof Ciebiada.

Przypomnijmy, że do tej pory Krzysztof Ciebiada nie odpowiedział nam na pytanie, gdzie i kiedy zdał maturę, ale na sejmowej stronie podano, że uzyskał licencjat z prawa w biznesie na Akademii Polonijnej w Częstochowie. (CZYTAJ TUTAJ). Teraz zaś, wg informacji łódzkiego portalu, kontynuuje naukę, by zdobyć tytuł magistra.

Ciebiada jest członkiem Rady Politycznej tej partii. Szefuje miejskim struktorom Prawa i Sprawiedliwości w Pabianicach.