FAKTY

Krzysztof Ciebiada już wiosną zostanie posłem. Z automatu

Jego kariera rozwija się błyskawicznie. Tym razem skorzysta na wyborach do Europarlamentu.

Do gmachu Sejmu tuż po wyborach do Europarlamentu wkroczy Krzysztof Ciebiada, zameldowany w Pabianicach wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Jak to możliwe? Otóż Witold Waszczykowski, poseł z naszego okręgu sieradzkiego startuje w maju do PE z „jedynki”, a to oznacza, że będzie reprezentował Polskę w Brukseli. Pozycja numer jeden w tego typu wyporach praktycznie gwarantuje ich wygranie. Tak było w 2004 roku, 2009 i 2014.

Kodeks wyborczy mówi, iż ktoś musi zasiąść w poselskiej ławie zamiast Waszczykowskiego. Będzie to właśnie Ciebiada, który zdobył 6381 głosów i jest następny po Pawle Rychliku z Wielunia, który objął mandat posła po przyjęciu przez Grzegorza Schreibera funkcji marszałka województwa łódzkiego.

(Fot. Instagram/Kancelaria Sejmu)

12 komentarzy do “Krzysztof Ciebiada już wiosną zostanie posłem. Z automatu

 1. To, wbrew pozorom, duże ryzyko dla Ciebiady. Jeśli zostanie posłem, to z automatu przestanie być radnym Sejmiku. Na jego miejsce wskoczy inny radny z PiS. Zatem Ciebiada nie będzie miał wyboru, tylko start jesienią do parlamentu. Jeśli w jesiennych wyborach mandatu nie zdobędzie, to nie będzie ani posłem (lub senatorem) ani radnym. Oczywiście w wyborach jesienią Ciebiada wystartuje pod warunkiem, że zgodzi się na to prezes wszystkich prezesów. PiS jest bowiem demokratyczną partią, w której każdy może mieć własne zdanie, pod warunkiem, że jest ono zgodne ze zdaniem prezesa.

 2. No nie byłbym taki pewien. Jedno z czołowych miejsc w jesiennych wyborach może dostać i przy obecnych notowaniach PiS odnieść sukces…

 3. Bardzo dobrze, że w Sejmie pojawi się człowiek z naszego miasta! Brawo!

  1. Nie sądzę, żeby objął mandat rezygnując z intratnego zajęcia w PGE, skody superb i stołeczka w sejmiku na kilka miesięczny przed jakże niepewnymi wyborami z nikłymi szansami na reelekcję, toż to arytmetyka, suma liczba

 4. Piękna propaganda wyborcza. To PiS ma ,,z automatu” wygraną w kieszeni? Za Komuny to tylko PZPR i Jej sojusznicy mieli ,,z automatu” zapewnione zwycięstwo wyborcze, Komuna jest nieboszczką niestety.

  1. Panie Komuch: tu nie napisano, że Pan K.Ciebiada ma pewna wygraną w wyborach tylko, że przejmie mandat po kimś innym . A wybory które będą w pazdzierniku to inna sprawa,. Tak jak “miś” uwazam, że PIS je przegra. Więc może Pan Ciebiada nie będzie chciał rezygnować z sejmiku wojewodzkiego

   1. @gt myślicie Obywatelu, że rodacy zmądrzeją do jesieni i ukarają PiS za sprowadzając do Polski banderowców, harujących za 1600 na budowie? Szczerz wątpię, to jeszcze nie ta jesień, co z a różnica między PiS-em, PO czy SLD, a KUKIZ 15 spada w sondażach.

Comments are closed.