FAKTY

Krzysztof Ciebiada z dużym poparciem pabianiczan wchodzi do sejmiku

PiS przejmuje władzę w województwie łódzkim. Ciebiada ma być w ścisłych władzach.

Aż 4.389 pabianiczan chciało, aby w Sejmiku Województwa Łódzkiego reprezentował ich Krzysztof Ciebiada z PiS. Działacz startował z pozycji nr 1, co praktycznie gwarantowało mu zwycięstwo. To najlepszy wynik miejski Ciebiady w okręgu sieradzkim (poparły go tu łącznie 24.973 osoby). W Gminie Ksawerów, gdzie mieszka, zebrał 766 głosów.

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do sejmiku woj. łódzkiego. Ma tu 17 mandatów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Krzysztof Ciebiada ma znaleźć się w zarządzie województwa. W tej chwili sprawuje funkcję wiceprzewodniczącego SWŁ.

Pod koniec ub. roku został on szefem miejskich struktur PiS w Pabianicach. W połowie 2016 roku, po konflikcie z Grzegorzem Mackiewiczem, został zatrudniony w łódzkim PGE, gdzie jest specjalistą ds. sprzedaży energii samorządom.

PiS przejął władzę w województwie przewagą jednego mandatu: 17 do 16 (12 z Koalicji Obywatelskiej i 4 PSL). Po 12 latach rządzenia koalicja PO-PSL przechodzi do opozycji.

Samorząd wojewódzki ma spore uprawnienia. Decyduje m.in. o podziale środków unijnych, ma przełożenie na szpitale, instytucje kultury, Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego czy ŁKA.

Do sejmiku wejdzie też z Koalicji Obywatelskiej dotychczasowy marszałek Witold Stępień i były senator Andrzej Owczarek. Nie dostała się pabianiczanka Małgorzata Biegajło.

17 komentarzy do “Krzysztof Ciebiada z dużym poparciem pabianiczan wchodzi do sejmiku

 1. Nigdy nie pojme jak ten czlowiek moze miec chocby 50 glosow poparcia. ludzie sa de..lami do kwadratu, bo wystarczy przeczytac ile ten prostak bez szkoly zarabia. podoba wam sie to ludzie? ze my zapieprzamy a taki pachol kosi kilkanascie tysiecy? serio na niego glosujecie?
  jako mlodzi wyborcy wiedzielibyscie jak trudno dorobic sobie np studiujac. wiec na tego prostaka musialy glosowac same mohery i de..le bez wyszktalcenia. zreszta wiadomo powszechnie, ze pis wygral na wsiach. mnie to nie dziwi……..

  1. A PROPOS WCZORAJSZEJ ANALIZY PANA SEBASTIANA: CIEBIADA TO PIEKNY PRZYKLAD DZIECHTY I DZIADOSTWA! KOLES ZROBIŁ KAMPANIE BEZ JEDNEJ ULOTKI!!! WBIJAL SIE NA CHAMA NA MATERIAŁY KOLEGÓW!!

   1. No właśnie! Poza kilkoma gównianymi banerami nic więcej nie miał. Taki z niego spec, że on wylądował na cztery łapy a Włodka oleje. Takie to już jest pis-owskie towarzystwo “z zasadami”.

  2. Inteligencji nie nabędziesz w szkole, z tym trzeba się urodzić. Ty na pewno jej nie masz wypisując takie bzdury i to widać z jaką nienawiścią, tylko PROSTAK może posługiwać się takim słownictwem jak Ty. Uszanuj wolę wyborów tak jak inni uszanowali wyborców Mackiewicza.

   1. To po co to całe szkolnictwo?
    Znam wiele przypadków, że inteligencję się również nabywa.
    A więc dziecko, nie masz racji.

    A ws. p. KC. Cóż. Najwyraźniej “światły” elektorat dał panu wybornemu specjaliście szansę na przytulenie kolejnych kilkuset tys. zł. I tyle.

    1. U Ciebie tej inteligencji nie widać więc nie możesz nic o tym wiedzieć, Ty chyba nawet nie znasz definicji tego słowa.

     1. O nabywaniu pewnych zdolności marina nie słyszała.
      Ergo, dalszą wymianę wpisów uważam za niecelową.
      I tak mariny nikt nie przekona, że białe jest białe …

 2. Sądzę, że gdyby pan Ciebiada startował w tych wyborach prezydenckich to miałby duuuużo niższe poparcie niż pan Stanek. Mimo tego wyniku z sejmiku!

  1. Ja sądzę z kolei że miałby podobne jak Stanek. Stanek miał szansę na większe poparcie niż uzyskał ale koncertowo je zaprzepaścił.
   Ja się tym nie martwię, bo z dwojga kandydatów lepszy (choćby ze względu na wieloletnie doświadczenie) jest Mackiewicz.

   Być może lepszym kandydatem od Stanka byłby Pan Dariusz Wypych, ale zdaje się, że w PiS już nie jest.

 3. Ciebiada ma ponad 4 tys. głosów a ludzie PiS ponad 5 tys. w Pabianicach czyli ok. 1 tys. nie glosowalo na niego w Pabianicach.

 4. ZN napisał: “Gratuluję Krzyśku”!!!
  Oto gdzie Ciebiada zyskał najwięcej głosów:
  1. Placówka Całodobowej Opieki “Jadwinin”, 26 Jadwinin – 100,00%
  2. Dom Opieki Społecznej w Sieradzu Filia w Witowie, Wspólna 74 Witów – 90,00%
  3. Szkoła Podstawowa-filia Szkoły Podstawowej w Chociwiu im. Jana Pawła II, 2A Ochle – 80,43%
  4. Szkoła Podstawowa, 191 Chociw – 76,34%
  5. Centrum Psychiatryczne w Warcie, Sieradzka 3 Warta – 75,00%
  6. Dom Pomocy Społecznej w Przatówku, 1 Przatówek – 75,00%
  7. Dom Pomocy Społecznej w Skrzynnie, 13 Skrzynno – 71,43%
  Cóż! Podpiszę się pod tym – gratuluję “Krzyśku”!!! I może wybiorą Cię na Marszałka!!!! To będzie duża satysfakcja dla tych, którzy z takim oddaniem na Ciebie(da) głosowali!!!

 5. Czy ktokolwiek wie jakie są dokonania oraz umiejętności tego pana chuligana? – oczywiście oprócz tego chorego pomysłu geotermicznego, dzięki któremu naciągnął pabianiczan na kupę szmalu …

  1. Zdaje się, że nie naciągnął pabianiczan, bo się to nie udało.

   Nie jestem co do zasady przeciwny geotermii, warto to zbadać, ale Pan K.C. chciał zaczynać od tyłu, tworząc spółkę. Spółkę trzeba by tworzyć, gdyby było wiadomo, że jest po co.

Comments are closed.