FAKTY

Ksawerowem interesują się kolejni inwestorzy

Czy niewielka gmina z naszego powiatu okaże się eldorado dla biznesu? Wójt Adam Topolski podpisał następną umowę.

Dziś w Ksawerowie została podpisana umowa dotycząca uzbrajania podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w nową infrastrukturę drogową. Porozumienie zakłada budowę północnego odcinka drogi oraz przebudowę drogi serwisowej w celu skomunikowania ŁSSE z rondem, które powstanie przy ul. Rypułtowickiej.

– To inwestycja nie tylko dla Miele Technika. Strefą w Ksawerowie interesują się już inni inwestorzy, dlatego jestem pewien, że szybko zagospodarujemy kolejne tereny – powiedział Marek Michalik, prezes ŁSSE.

Łącznie na uzbrojenie tego terenu zostanie wydane około 4 mln zł, ale inwestycja ma się szybko zwrócić. Na swoim profilu FB Michalik napisał: „Krzysztof Ciebiada, wiceprzewodniczący sejmiku województwa łódzkiego i Maciej Łuczak – Senator RP, bardzo nas wspierali, za co serdecznie im dziękuję. Gratulacje natomiast dla wójta gminy Ksawerów Adama Topolskiego”.

Zaczęło się od Miele

Przypomnijmy – 20 czerwca ub. roku “Puls Biznesu” ujawnił, że 78 ha w Ksawerowie wejdzie do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a 29 ha chce kupić niemiecka firma Miele, która docelowo zatrudni nawet 1500 osób. Miele to światowy lider artykułów gospodarstwa domowego w segmencie premium. Produkcja w Ksawerowie zostanie oparta na innowacyjnej technologii, dotąd nie zastosowanej w innych lokalizacjach firmy na świecie. Nowego inwestora udało się pozyskać dzięki perspektywicznej polityce gminy Ksawerów, która postawiła na budowę dróg.

W listopadzie ub. roku informowaliśmy również o konkretnym wsparciu ze strony m.in. senatora Macieja Łuczaka. Prezes ŁSSE napisał na Facebooku: “Musieliśmy ustanowić Strefę, pozyskać grunty i wydać zezwolenie, co udało się zrobić w relatywnie krótkim czasie. Kiedy trzeba było pokonać różne przeszkody, byliście nam pomocni”.

Za kilka tygodni zostanie wbita pierwsza łopata pod inwestycję, a w okresie okołowakacyjnym ruszy rekrutacja. Pierwsze przeznaczone na rynek pralki zejdą z taśmy produkcyjnej na początku 2020 roku. Ponadto wkrótce w ZS nr 1 w Pabianicach zostaną uruchomione specjalne klasy pod patronatem Miele.

(Fot. UG Ksawerów)

Tagi: