FAKTY KRUCHTA

Ksiądz jednak zamknął cmentarz

Choć parafianie zareagowali na nieopokorny czyn swojego proboszcza entuzjastycznie, nie mogą już odwiedzać grobów swoich bliskich.

Lakoniczna informacja pojawiła się godzinę temu na FB parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie: “Z przyczyn od Nas niezależnych cmentarz został zamknięty. Rozwiewamy spekulacje mediów”.

Wczoraj napisaliśmy, że proboszcz parafii Stanisław Bracha utworzył Park Cmentarny, aby ominąć zakaz premiera. Sprawa stała się głośna, policja wczoraj próbowała przekonać duchownego, ale pozostał przy swoim. Jeszcze dziś przed południem cmentarna furtka była otwarta. Nie było już jednak kartki z informacją o “parku”.

W drugim wczorajszym tekście zastanawialiśmy się, jakie kary mogą spotkać księdza. Nie chodzi wyłącznie o procedury karne, ale sankcje kościelne – księża ślubują posłuszeństwo biskupowi. Przypomnijmy, że Arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, poprosił księży proboszczów oraz administratorów cmentarzy o podporządkowanie się nowym obostrzeniom ogłoszonym przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Jakie kary spotkają księdza za nieposłuszeństwo?

(Fot. screen/ FB parafia)