KRUCHTA

Ksiądz Michał Misiak wikariuszem w Konstantynowie Łódzkim

Znów jest księdzem i pełni posługę.

Niewiele ponad tydzień temu pisaliśmy, że abp Grzegorz Ryś szuka miejsca w łódzkim Kościele dla przywróconego w kapłańskie szeregi ks. Michała Misiaka. Dziś wiadomo, że takie miejsce znalazł w Konstantynowie Łódzkim – ks. Misiak został wikariuszem w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, u boku proboszcza ks. Leszka Kaźmierczaka (który jest tu od początku lipca tego roku).

Przypomnijmy, nasz portal pabianice.tv jako pierwszy poinformował 20 czerwca, że ks. Michał Misiak wykluczył się ze wspólnoty katolickiej niejako z automatu, przyjmując chrzest wodny.

Następnego dnia kuria wydała oficjalny komunikat o karze. Ksiądz został usunięty z urzędów kościelnych i zostało mu zabronione: udział w sprawowaniu mszy i w jakichkolwiek innych obrzędach kultu, sprawowanie sakramentów i sakramentaliów oraz przyjmowanie sakramentów, sprawowanie urzędów kościelnych, posług i jakichkolwiek innych zadań, bądź wykonywanie aktów rządzenia. W konsekwencji otrzymał też zakaz noszenia stroju duchownego, także liturgicznego.

Wierni zaczęli się modlić o powrót księdza Misiaka do Kościoła – CZYTAJ TUTAJ.

24 lipca napisaliśmy o oświadczeniu Kurii i zdjęciu ekskomuniki z ks. Misiaka – CZYTAJ TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE: Ksiądz Michał Misiak szuka żony. Jakie wymogi powinna spełniać kandydatka?

(Fot. archidiecezja.lodz.pl; red.)

Tagi: