KRUCHTA

Ksiądz podczas I Komunii: „Dziewczynki pocałowałbym w rękę, a chłopców w policzek”

Duchownemu z parafii św. Mateusza na uroczystej mszy świętej zebrało się na czułości. Wywołał obrzydzenie.

„Podczas wczorajszej Pierwszej Komunii Świętej w kościele św. Mateusza Apostoła w Pabianicach, na zakończenie mszy ksiądz do dzieci zwrócił się ze słowami, że są tak piękne i piękni, że dziewczynki pocałowałby w rękę, a chłopców w policzek. Po obejrzeniu filmu Tomasza i Marka Sekielskich »Tylko nie mów nikomu« poczułam po tych słowach ogromny niesmak” – napisała na swoim profilu FB prof. Małgorzata Niewiadomska-Cudak (z wykształcenia pedagog), wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi.

Co łódzka radna z ramienia SLD robiła w naszym mieście?

– Byłam na komunii chrześnicy i nie mogłam uwierzyć własnym uszom. Mało tego – ksiądz wspomniał, że założył się z kimś o „stówę”, że dziś będzie ładna pogoda. Nie powiedział z kim, ale podkreślił, że wygrał zakład, a wygraną „stówę” przeznaczy na zakup cukierków dla dzieci… – mówi Niewiadomska-Cudak w rozmowie z pabianice.tv.

I dodaje: – Zniesmaczył mnie również fragment kazania. Była w nim mowa o przykładzie średniowiecznego ascety, który w łachmanach leży na posadzce i modli się o wiernych w kościele… Po tej mszy, a później obejrzeniu dokumentu „Tylko nie mów nikomu”, odniosłam wrażenie, że Bóg jest wszędzie, ale nie w kościele.

Film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, dokument na temat problemu pedofilii w Kościele, opublikowano przedwczoraj na You Tube –  zdobył już ponad 8 mln wyświetleń. CZYTAJ TAKŻE: (Nie)daleko od szosy: 12 godzin po obejrzeniu “Tylko nie mów nikomu”.

(Fot. zdjęcie ilustracyjne; FB)


3 komentarze do “Ksiądz podczas I Komunii: „Dziewczynki pocałowałbym w rękę, a chłopców w policzek”

  1. Też byłam na tej mszy komunijne i również mnie to uderzyło! W obliczu ostatnio ujawnianych dramatów molestowanych dzieci przez osoby duchowne, należy ostrożnie dobierać słowa – zwłaszcza z kościelnego ołtarza!

    1. przestańcie popadać w paranoję! tylko w kościele są pedofile? pedofilem może być twój tatuś brat albo sąsiad. jak nauczyciel zmolestuje to będzie dobrze aa bo on uczy jak się masturbowac albo pokazuje zły dotyk A nie molestuje!… tylko księża molestuje! no tak szkoda tylko że niektórym “ofiarom” przypomina się coś po 20 latach albo jak juz ksiadz nie żyje! i nie może się bronić! ja też mogę powiedzieć że ktoś mnie molestował np nauczyciel robotnik i co ? i z góry jest skazany A to że komuś to zniszczy zycie kogo to obchodzi!

      1. Co ty tak bronisz tych pedofilów ksiądz dzisiaj jak nie pedofil to gej albo ma kobietę ja się zastanawiam gdzie jest miejsce w kościele katolickim na celibat z którym jeszcze tak nie dawno obnosili się księża

Comments are closed.