FAKTY

Kto na dyrektora MOK?

Z końcem roku dyrektor Joanna Papuga-Rakowska rozstaje się z MOK.

Urząd Miejski ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury – umowa Papugi-Rakowskiej kończy się pod koniec grudnia. Na czele MOK stoi od 5 lat, przyjęto ją za kadencji prezydenta Zbigniewa Dychty.
– Nie będę startować ponownie. Mam inny plan, ale na razie nie chcę o tym mówić – powiedziała w rozmowie z pabianice.tv

Na giełdzie nazwisk pojawia się Maria Wrzos-Meus, obecna dyrektor Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie. Choć umowa kończy jej się za trzy lata, ostatnio nie dogaduje się z wójtem Adamem Topolskim i rozważa możliwość startu.

Mówi się także o Wojciechu Skibińskim – dyrektorze Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie (w lipcu przegrał w II turze wyborów na burmistrza Rzgowa). Skibiński jest zastępcą dyrygenta (Roberta Kraski) orkiestry dętej w Górce Pabianickiej (stamtąd pochodzi) i jednocześnie instruktorem gry na instrumentach dętych drewnianych. To chrześniak byłego wicepremiera Janusza Tomaszewskiego. 28 czerwca z rąk wojewody Skibiński otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi – „za działalność społeczną na rzecz kultywowania oraz promowania muzyki orkiestr dętych”. Z inicjatywą odznaczenia wystąpiła Gmina Pabianice.