FAKTY

Kto odpowiada za tę śmierć?

29-letni pabianiczanin zmarł dziś niedaleko sklepu z dopalaczami.

Młody mężczyzna leżał nieprzytomny, nie dawał oznak życia. Do przyjazdu karetki reanimował go wezwany przez mieszkańca patrol Straży Miejskiej. Ratownicy byli bezradni, 29-latek zmarł. Prawdopodobnie wcześniej zażył “towar kolekcjonerski”.

Władze Pabianic nadal ignorują problem dopalaczy. Już 2 sierpnia apelowaliśmy do prezydenta Grzegorza Mackiewicza, by poszedł w ślady sąsiedniej Łodzi (wytaczanie procesów właścicielom wynajmującym lokale pod sklepy z dopalaczami; jak dotąd zamknięto w ten sposób przynajmniej 5 punktów). Po 2,5 miesiącach, 19 października, usłyszeliśmy, że sprawą zajął się radca prawny UM, ale nie mogą ujawnić szczegółów.

Kolejny raz pisaliśmy o sprawie 22 listopada – wtedy Łódź ogłosiła, że oferuje darmową obsługę prawną dla mieszkańców (m.in. rodziców, nauczycieli) walczących z dopalaczami. „Jest to propozycja skierowana przede wszystkim do rodziców i nauczycieli, ale może z niej skorzystać każdy łodzianin, który czuje się poszkodowanym przez sprzedawców dopalaczy. Wystarczy, że choćby raz kupił on lub jego dziecko taki środek. Prawnicy urzędu nie tylko złożą pozew, ale i zajmą się jego pełną obsługą prawną. Dodatkowo koszty związane z prowadzeniem postępowania zostają po stronie magistratu” – przeczytaliśmy na stronie DŁ.

Tymczasem w Pabianicach umierają kolejne młode osoby (pod koniec listopada zmarł 25-latek, dziś 29-latek), a urzędnicy nie podejmują żadnych działań. Jak długo mieszkańcy będą czekać na reakcję?

(Fot. wm.policja.gov.pl)

Tagi:

2 komentarze do “Kto odpowiada za tę śmierć?

  1. To już chyba lepiej działał ksiądz odmawiający pod sklepem różaniec. A co z profilaktyką? przecież są specjalne komisje i grupy, co one robią?

Comments are closed.