FAKTY

Kto truje psy?

Mieszkańcy są zaniepokojeni i ostrzegają innych: „Uważajcie na swoje pupile kiedy puszczacie je na podwórko”.

Wczoraj na profilu „Spotted: Pabianice” opublikowano wiadomość internauty: „(…) w okolicach ulicy Jutrzkowickiej ktoś podtruwa psy. Jestem właśnie po uśpieniu 8 miesięcznego szczeniaka. Uważajcie na swoje pupile kiedy puszczacie je na podwórko”.

W komentarzach pabianiczanie potwierdzili to zjawisko. Przeczytać można m.in.:

„Kumplowi tak dwa otruli, a po dwóch tygodniach obrobili mu dom”

„19 kwietnia na ulicy Polnej bis otruli mi owczarka niemieckiego. Poprzedniego dnia Sindy biegała przez siatkę z innym psem, była zdrowa, wszystko było normalnie. Rano została znaleziona sztywna z pianą przy pysku i przytrzaśniętym językiem… ludzie naprawdę uważajcie, bo nie ma żartów! Nie wiadomo czy to jakiś fanatyk który nie lubi psów czy to otrucia by włamać sie później do domów (…)”.

Przypomnijmy – w czerwcu ub. roku pisaliśmy o podtruwaniu kotów na osiedlu Piaski. Nieznany sprawca otruł wtedy dwa dzikie koty, mieszkające w piwnicy bloku w rejonie Dąbrowskiego i Moniuszki. Leżały martwe na trawniku. Kocica nie zdołała wrócić do pozostawionych maleństw, a te nie poradziły sobie same. Zdechłe kocięta znaleźli mieszkańcy.

"Pozdrawiamy środkowym palcem osobę która w okolicach ulicy Jutrzkowickiej podtruwa psy. Jestem właśnie po uśpieniu 8 miesięcznego szczeniaka. Uważajcie na swoje pupile kiedy puszczacie je na podwórko"

Opublikowany przez Spotted: Pabianice Czwartek, 25 kwietnia 2019


Jeden komentarz do “Kto truje psy?

Comments are closed.