ROZRYWKA

Kto zorganizuje Senioriadę? Radni zaproszeni do współpracy

Afera wokół Senioriady. Padają zarzuty o “nieetyczne postępowanie” i chęć przejęcia wydarzenia.

W miniony piątek nasz portal pabianice.tv poinformował, że w 2020 roku szykują się dwie konkurencyjne Senioriady (CZYTAJ TUTAJ). Koalicyjny Klub Radnych chce, aby to miasto organizowało imprezę (złożyli w tej sprawie interpelację), a dotychczasowy organizator – Forum Odpowiedzialnych Pabianiczan – już zabiega o środki na ten cel.

Może to budzić zdziwienie, ponieważ w tym roku miasto nie udzieliło finansowego wsparcia (inaczej niż w latach poprzednich), a w przyszłym chce wziąć Senioriadę na swoje barki, mimo potężnej dziury budżetowej (z inicjatywą wyszli ci sami radni, którzy zagłosowali za podwyżką podatków od nieruchomości).

Dziś przedstawiciele FOP zorganizowali konferencję prasową:

– Senioriadę, inaczej niż dotychczas, chcemy zorganizować na przełomie maja i czerwca. Tradycyjnie odbędzie się kolorowa parada i występ gwiazdy, ale wzbogacimy jej formułę, rozwijając wachlarz możliwości dla seniorów – powiedziała Renata Uznańska-Bartoszek z FOP. I dodała:

– Cieszymy się, że radni z koalicyjnego klubu dostrzegli potrzebę organizacji Senioriady, która niewątpliwie sprawdziła się – o czym świadczy frekwencja podczas wydarzenia. Zapraszamy ich do współpracy.

Z kolei do prezydenta Grzegorza Mackiewicza w sprawie Senioriady napisał radny PiS Piotr Różycki. W interpelacji proponuje, by “zmniejszyć liczbę wiceprzewodniczących Rady Miejskiej z trzech do jednego” oraz “zmniejszyć liczbę komisji RM z siedmiu do czterech”, a “otrzymane w ten sposób oszczędności przekazać FOP na organizację Senioriady 2020”.

W opisie posta Różycki zarzuca KKR granie nie fair:

“Interpelacja jest moją odpowiedzią, między innymi na nie do końca etyczne postępowanie radnych z KKR Pabianice, którzy najwyraźniej bardzo by chcieli przejąć od niezależnych organizatorów imprezę (…)”.