ROZRYWKA

Kubańskie kanapki i węgierskie langosze

Pabianiczanie wyruszą w kulinarną podróż dookoła świata. Na rowerach…

Parking Centrum Handlowego ECHO wypełnią kultowe, mobilne restauracje. Przez całą sobotę i niedzielę, od godziny 12.00 uczestników będą karmić znane i lubiane food trucki, które przyjadą tu nawet z odległych zakątków Polski. To pierwszy Festiwal Smaków Food Trucków w Pabianicach.

Na Festiwalu znajdziemy streetfoodową klasykę: burgery, zapiekanki i frytki belgijskie, a także bardziej oryginalne potrawy z kuchni całego świata. W menu znajdą się mniej i bardziej pikantne dania meksykańskie, wyraziste potrawy indyjskie, kubańskie kanapki, oryginalna pizza, niepowtarzalne azjatyckie pierożki, czy mięsna uczta pastrami. Zaserwują nam także pyszne desery i słodkości – pieczone kasztany, tradycyjne hiszpańskie wypieki churros, kultowe amerykańskie donuty i owoce w czekoladzie. Nie zabraknie również cydru i piwa. (lista food trucków na końcu tekstu)

Obok niebanalnego jedzenia organizatorzy szykują także atrakcje pod chmurką. Najmłodsi będą mogli wyszaleć się na dmuchańcach, a także popisać swoim talentem w specjalnej strefie z kolorowankami i grami. Dorośli goście Festiwalu mogą wziąć udział w pasjonującej grze terenowej i konkursie jedzenia na czas. Ci, którzy będą szukali chwili wytchnienia, na pewno znajdą ją w strefie chill-outu wypełnionej leżakami i dźwiękami spokojnej muzyki. Podczas imprezy głosami uczestników wybierzemy także najsmaczniejszego food trucka.

W niedzielę, 14 kwietnia, na pabianiczan czekają podwójne atrakcje – to dzień oficjalnego otwarcia sezonu rowerowego z C.H. ECHO. Inauguracyjna przejażdżka na trasie 7 km rozpocznie się o godz. 14.00. Na miejscu będzie można zrobić bezpłatny przegląd roweru, przypomnieć zasady ruchu drogowego i skonsultować się z doświadczonymi serwisantami. Na najmłodszych czekają zabawy ruchowe i pokazy ratownictwa medycznego.

I Festiwal Smaków Food Trucków w Pabianicach
Centrum Handlowe ECHO
13-14 kwietnia (godz. 12-20; 12-21)

LISTA FOOD TRUCKÓW:

ChinaTown Patrol – kuchnia chińska
Cubanos – kubańskie kanapki
Pizza Truck – pizza z pieca opalanego drewnem
Węgierska Fabryczka – węgierskie langosze
Jack Burger – burgery
Belgijki – frytki duże, grube i chrupiące – frytki belgijskie
Wokgang – pad tai
Łowcy z Kaer Morhen – bułki i wrapy
FoodCab – zapiekane buły
JAKIE TACO – kuchnia tex-mex
Wehikuł Smaku – fish&chips
Beef’N’Roll – burgery
Szama-Man – kofty
Pastrami Summer – pastrami
Fresh Donuts – amerykańskie pączki z dziurką
PbBurger – burgery
Manufaktura Owoców w Czekoladzie Magic Fruits – owoce w czekoladzie
Kultowe Zapiekanki – klasyka polskiego street foodu
Wyciskamy – orzeźwiająca lemoniada z cytrusów
Nem Nem – sajgonki na parze


Jeden komentarz do “Kubańskie kanapki i węgierskie langosze

  1. Przy okazji zapraszam po sąsiedzku do odwiedzenia Bagatela 12. W sobotę od 10 do 14 na I piętrze wielka wymiana ubrań – każdy może przyjść i zostawić nieużywane rzeczy, lub bezpłatnie wybrać coś nowego dla siebie.

Comments are closed.