FAKTY

Kuna przemierza pabianickie blokowiska

Mieszkanka na profilu FB Spotted: Pabianice podzieliła się zdjęciem, jakie wykonała przemykającej nieopodal kunie. Na forum zapytała:

“Nie zginęła komuś kuna? Próbowałam złapać, ale jest mocno wystraszona. Biegała przy ulicy Piotra Skargi 79, wbiegła na prywatną posesję obok bloku”.

Jak w komentarzach podkreślili mieszkańcy, zwierzę biega w tej okolicy już jakiś czas. I nie należy go łapać, bo jest dzikie.

„Skoro ucieka, to znaczy że daje sobie radę” – zauważył internauta.

To nie pierwsze nietypowe zwierzę, jakie w tym roku można było spotkać na pabianickich ulicach. W sierpniu pisaliśmy o samcu agamy brodatej, który pokonał ogrodzenie i spacerował w okolicy ogródków działkowych przy ul. Zagajnikowej. Był to dojrzały (8-letni) i duży, ok. 40-centrymetrowy okaz. (CZYTAJ TUTAJ)

Niecałe dwa tygodnie później inna mieszkanka pochwaliła się, jak liśćmi kalafiora nakarmiła sarnią rodzinę, która wybrała się na spacer w okolice bulwarów i mostku przy ul. „Grota” Roweckiego”. Jak typowaliście, mogły to być daniele, które wydostały się z terenu pola golfowego po sąsiedzku. (CZYTAJ TUTAJ)

Z kolei wcześniej, w czerwcu, opisaliśmy przygodę pana Dariusza, który uratował małego sokoła pustułkę. Egzemplarz zagrożonego gatunku miał zostać śniadaniem zasadzającego się nań kota-dachowca. (CZYTAJ TUTAJ)

Natomiast pod koniec sierpnia rowerzyści zauważyli na przejeździe przy ul. Torowej maleńkiego jeżyka, który maszerował prosto pod koła samochodu. Zabrali go na rower i wypuścili w parku Wolności. (CZYTAJ TUTAJ)

(Fot. Spotted: Pabianice)