FAKTY

Lekarz z Pabianic w „mafii lekowej”

Drogie, refundowane leki brali na lewe zamówienia. Wypisywał je Miłosz K.

Dziś białostoccy funkcjonariusze CBA zatrzymali siedem osób w związku ze śledztwem w sprawie tzw. mafii lekowej. Zorganizowana grupa nielegalnie kupowała we współpracujących z nimi aptekach i hurtowniach (wstępnie podaje się ok. 6500 placówek) niezbędne dla ratowania życia leki, w większości refundowane. Później, mimo zakazu, wywożono je za granicę i tam sprzedawano. Wartość leków (m.in. przeciwcukrzycowe, onkologiczne i szczepionki) szacuje się na ponad 100 mln złotych.

Lewe recepty i zamówienia dla jednej z przychodni (działającej na terenie woj. wielkopolskiego i należącej do jednego z zatrzymanych przez CBA) składał Miłosz K., internista z Pabianic – podał Dziennik Łódzki. Był tak pewny siebie, że dokumenty wystawiał również w formie in blanco. Teraz to jeden z głównych podejrzanych w sprawie. Organizatorem “mafii lekowej” jest zaś biznesmen z Warszawy.

Agenci przeszukali mieszkania zatrzymanych, samochody oraz lokale (przychodnię, hurtownie itp.). Obecnie są przesłuchiwani w Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku. Usłyszą zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, fałszowania dokumentów oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia pacjentów.


Jeden komentarz do “Lekarz z Pabianic w „mafii lekowej”

  1. No proszę , Pabianice znów słynne! Ale sobie biznes konowały ukręciły … Niestety wynajmą dobrych adwokatów i pewnie żaden z nich siedzieć nie pójdzie. Hehe, PiS nie popuszcza oszustw na szkodę państwa, bo chłopaki dzielnie zbierają na pińćset i czysta plus :)))) A lekarz powinien być jako pierwszy potraktowany wyprawką … do paki!

Comments are closed.