FAKTY

Lekarze i chorzy przed wielką przeprowadzką

PCM już bierze się za remont pomieszczeń na przychodnię w innym miejscu.

Potwierdziły się nasze informacje o tym, że sanepid pozwolił na użytkowanie budynku przychodni przy ul Wileńskiej tylko do końca roku. Służby sanitarne nawoływały do koniecznego remontu od trzech lat. Budynek ma około 50 lat, od dawna niszczeje.

– Otrzymaliśmy pismo z nieprzekraczalnym terminem, dlatego już przymierzamy się do przeprowadzki do szpitalnego budynku. Czasu zostało niewiele, a trzeba rozstrzygnąć przetarg na wykonawcę remontu pomieszczeń w szpitalu – mówi Adam Marczak, szef administracji i marketingu w PCM.

Prawie pewne jest, że przenosiny nie będą tymczasowe. Chorzy nie wrócą na Wileńską, ponieważ przystosowanie dla nich administracyjnego skrzydła w PCM jest o połowę tańsze niż generalny remont budynku przy ul. Wileńskiej. Trzeba będzie odnowić tu m.in. podłogi (zdjęcie obok). Z kolei dział administracji rozlokuje się w suterenach. Jak miasto zamierza zagospodarować obiekt po przychodni – na razie nie wiadomo.

W przychodni przy ul. Wileńskiej zapisanych jest ok. 7 tys. pabianiczan, w większości ludzi starszych. Ci martwią się, że od nowego roku wydłuży im się droga do lekarza pierwszego kontaktu i będą musieli korzystać z autobusu. Adam Marczak pociesza, że pacjenci skorzystają z kolei na łatwiejszym dostępie do lekarzy specjalistów, którzy przyjmują w budynku PCM.

Tagi: ,

2 komentarze do “Lekarze i chorzy przed wielką przeprowadzką

  1. Haha łatania długów ciąg dalszy. Choć podobno długów nie ma ;) Może parking Państwa IMAM-ów słabo zarabia ?

Comments are closed.