KOMUNIKACJA

„Letnia” korekta rozkładów

Od niedzieli 10 marca zostanie wprowadzona korekta kolejowego rozkładu jazdy. Zostanie przywrócony nocny pociąg IC „Karkonosze” relacji Jelenia Góra – Wrocław – Pabianice – Warszawa – Białystok. W związku ze zmianą rozkładu jazdy pociągów, od 10 marca będą wprowadzone także drobne zmiany w godzinach odjazdów autobusów linii 3 i 5.

Linia 3

Od 10 marca zostaną przesunięte odjazdy z Dworca PKP w dni robocze: z 19.37 na 19.32 i z 21.32 na 21.37.

Linia 5

Od 10 marca kurs z z Waltera-Jankego w dni robocze z 5.53 będzie opóźniony na 5.58.

Kolej

Od 10 marca przez Pabianice ponownie będą kursować nocne pociągi IC „Karkonosze” relacji Jelenia Góra – Wrocław – Warszawa – Białystok. Pociąg do Jeleniej Góry odjedzie o 1.00 (dodatkowo od 18 do 22 kwietnia i od 27 kwietnia do 5 maja wydłużony będzie do Szklarskiej Poręby), natomiast do Białegostoku o 3.46.

Trwają utrudnienia związane z remontem linii kolejowej nr 14 na odcinku Zduńska Wola – Łódź. Już obecnie za wybrane pociągi uruchamiana jest autobusowa komunikacja zastępcza. Od 16 kwietnia rozpoczną się prace na trasie Pabianice – Lublinek. Od tego momentu autobusy zastępcze będą kursować za większość pociągów ŁKA i wybrane pociągi PR. Autobusy zastępcze ŁKA od 16 kwietnia w Łodzi będą się dodatkowo zatrzymywać na ul. Pabianickiej przy Porcie Łódź i przy ul. Chocianowickiej oraz w sąsiedztwie przystanku osobowego Łódź Pabianicka.

Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładach jazdy pociągów dostępne są na stronach internetowych przewoźników kolejowych.