FAKTY ROZRYWKA

Levityn Coctail Bar: Wkrótce miejscówka chillout z prawdziwego zdarzenia

Zaniedbane miejsce już wkrótce będzie tętnić życiem. Zapełni pustkę po”Turkusie”, stwarzając zupełnie nową jakość.

Tu gdzie była tzw. strefa piwa, wcześniej korty, wkrótce będzie można napić się, zjeść i odpocząć. I to cały rok. W minioną środę MOSiR podpisał z Mariuszem Gałą (AMG z ul. Karniszewickiej) umowę na uruchomienie do 1 lipca tymczasowego punktu gastronomicznego. Według uzgodnień do 30 kwietnia przyszłego roku będzie tu działać punkt gastronomiczno-rozrywkowy.

Chodzi o zagospodarowanie liczącą 1 tys. m.kw. działkę. Stanie na niej dwupoziomowy obiekt z kontenerów (na dole kuchnia, bary, restauracja, na górze – strefa wypoczynku). Tego typu konstrukcje z przeznaczeniem na gastronomię i rozrywkę funkcjonują np. w Londynie czy Dubaju. Polski przykład to gdańska 100cznia, czyli niewielkie, bardzo modne kontenerowe miasteczko kulturalne.

Czy tego typu przedsięwzięcie przypadnie do gustu pabianiczanom? Wiele wskazuje na to, że tak właśnie się stanie. – Lewityn ma coraz więcej do zaoferowania, rozwija się, a brakuje miejsca, gdzie można w przyjaznym otoczeniu spotkać się ze znajomymi – mówi Mariusz Gała.

Przybytek wkomponować się może we włókienniczego ducha miasta, którego niejako emanacją są lokalni producenci odzieży. Do nich, w kontenerach właśnie, transportowane są tkaniny. Za dwiema markami odzieżowym (Cocomore, Bad Icon) stoi zresztą pomysłodawca i dzierżawca działki na Lewitynie…

Bez sety i galerety

W “Levityn Coctail Bar” nie będzie disco polo. Sączyć się będzie, jak to określa Mariusz Gała, “ambitniejszy chillout”. Zaprezentują się także lokalni artyści.

W menu znajdą się też powszechnie doceniane burgery, włoskie makarony czy pizza. Ale nie tylko. Dzierżawca zamierza serwować dania sezonowe, np. oparte na szparagach. Chce też proponować pabianiczanom ciekawostki kulinarne z różnych stron świata.

Na pewno nie będzie przekąsek w stylu: śledzik, seta i galareta – zapewnia Mariusz Gała.

Najpierw – zgodnie z umową- już 1 lipca będziemy mogli skorzystać z profesjonalnie zorganizowanego drink baru. Kontener stanie już w docelowym miejscu, a równocześnie prace ruszą pełną parą. Jest co robić. Trzeba np. doprowadzić wodę, kanalizacje i prąd. Teren będzie ogrodzony, pojawi się nowa roślinność (zdziczałe tuje zasłaniają widok na wodę).

Wysokość czynszu dzierżawnego ustalono na 8 złotych netto plus VAT (handel i usługi), 0,70 złotych plus VAT (tereny rekreacyjne (stoliki zewnętrzne, parasole, plac zbaw dla dzieci).

Tak obecnie wygląda teren. Niżej wizualizacje obrazujące stan po 30 kwietnia 2022r.

 

 

.