ROZRYWKA

Lewicowy działacz poprowadzi sztab WOŚP

Przed nami  30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na jego czele stanął Michał Pietrzak.

Z powodów osobistych oraz zawodowych, komendant Hufca ZHP Pabianice, phm. Maciej Tomaszewski, zrezygnował z przewodniczenia sztabowi.

– Z Orkiestrą współpracowałem z kilka lat. Nie byłem harcerzem formalnie, jednak sporo razem zrobiliśmy. Dostałem propozycję od sztabu i zgodziłem się. Dokumenty zostały złożone w fundacji WOŚP i lada dzień oficjalnie wystartujemy z organizowaniem pabianickich obchodów finałowych – mówi Pietrzak.

Michał Pietrzak (z wykształcenia pedagog) to aktywny partyjny działacz, znany m.in. z proborcyjnych akcji i manifestacji. Kilka dni temu został wiceprzewodniczącym Nowej Lewicy w Łódzkiem. Nie ukrywa, że trochę obawia się zarzutów o upolitycznienie WOŚP.

– Będę współpracował ze wszystkimi zainteresowanymi. Może będzie to swego rodzaju dowód, że są rzeczy ważne i ważniejsze – podkreśla.
Pietrzakowi na pewno przyda się teraz doświadczenie, które zdobył jako organizator wydarzeń muzycznych (pracował w Klubie Rock Fabryka).

Co już wiadomo na temat najbliższego Finału WOŚP?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz trzydziesty zagra 30 stycznia 2022 roku. Od blisko trzech dekad priorytetem w działaniach fundacji Jurka Owsiaka jest pomoc najmłodszym, a od kilku lat także najstarszym mieszkańcom naszego kraju.

Sztab Pabianice przez cały orkiestrowy weekend zorganizuje m.in.:
– festyn dla najmłodszych DZIECI – DZIECIOM.
– maraton Zumby.
– koncert biletowany.
– zawody sportowe dla najmłodszych.
– bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”.
– Koncert Finałowy oraz wiele innych atrakcji.