ROZRYWKA

Leżał na potłuczonym szkle i wziął 800 kg na klatę [VIDEO]

Człowiek Rekord namawiał dzieciaki do zdrowego trybu życia.

Jurij Ziniewicz – 53-letni Białorusin przybył do Pabianic na zaproszenie Straży Miejskiej, która wraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała profilaktyczną akcję pod hasłem „Nie piję! Sportem żyję”.

Ziniewicz to były wojskowy szkolony przez Specnaz, mistrz kilku odmian karate, jogin, kaskader. W księdze Guinnessa zapisał się 7-krotnie. Pabianickim 13- i 14-latkom tłumaczył, że używki niszczą zdrowie. Mówił o kolegach, którym alkohol i narkotyki zniszczyły życie. Chętnie odpowiadał na pytania uczniów.

Człowiek Rekord dał pokaz (nad)ludzkich możliwości. Dzieciaki z zapartym tchem oglądały, jak na swojej szyi zagina metalowy pręt (a później się z niego uwalnia), gwoździem trzymanym w dłoni przebija na wylot potężną dechę albo stąpa po tłuczonym szkle i spaceruje po katanach.

53-letni atleta do udziału w jednym z numerów zaprosił m.in. komendanta insp. Cezarego Petrusa, dyrektora SP16 Włodzimierza Stanka oraz najroślejszych funkcjonariuszy SM i Policji. Na „dokładkę” także kilka pań – wszyscy mieli stanąć na podeście umieszczonym na klatce Jurija (leżącym plecami na szkle). Łączny ciężar wyniósł ok. 800 kilogramów.

Zobaczcie niesamowity pokaz mistrza:

Tagi: