KRUCHTA

Limit wiernych w kościele to fikcja

Proboszcz ostrzega, że do kościoła może wejść maksymalnie 50 osób.

Rządowe rozporządzenie mówi o tym, że w kościele na jednego wiernego ma przypadać 15 metrów kwadratowych. Tymczasem kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dłutowie z gumy nie jest, a pomieścił całkiem sporo – jak na epidemię – osób.

Widoczne zdjęcie widnieje na stronie internetowej wspólnoty, której przewodzi ksiądz proboszcz Zbigniew Dyks. Co ciekawe – obok zdjęć jest ostrzeżenie: “Od 7 listopada w kościele może przebywać (uwzględniając jego kubaturę) 50 wiernych, podczas mszy świętej należy zachować bezpieczną odległość (1,5 METRA), należy zasłaniać usta i nos, także podczas mszy świętej”.

Radosny, a skromny

Zamieszczone 14 stycznia fotografie obrazują uroczystość Trzech Króli. W jej opisie czytamy: “Kolejny raz byliśmy świadkami radosnego Orszaku Trzech Króli. Z powodu ograniczeń sanitarnych parafianie przywitali Trzech Króli niedaleko kościoła. Po krótkich przywitaniach przez ks. proboszcza wszystkich zebranych skromny, ale radosny orszak dotarł od kościoła śpiewając kolędy. Na progu świątyni szanownych gości powitała Maryja i Józef, z którymi udaliśmy się wspólnie spotkać Jezusa. Królowie złożyli swe dary, a potem wraz z wszystkimi zebranymi uczestniczyliśmy we mszy świętej”.

Czy królowie w koronach to antidotum na koronawirusa?

[AKTUALIZACJA] Po publikacji tekstu administrator parafialnej strony usunął zdjęcia przedstawiające wiernych.

(Fot. parafia)