KOMUNIKACJA

Linia 41 przerwana jeszcze bardziej

Portal transport-publiczny.pl poinformował, że prezydent Łodzi Hanna Zdanowska stawia na tramwaj. Ambicje Łodzi drastycznie zmniejszają nasze szanse na gruntowny remont linii 41. Czy na naszych oczach realizuje się starannie wyreżyserowany plan?

Czytamy: „Jeśli Łodzi uda się pozyskać fundusze unijne, do roku 2020 wyeksploatowana linia tramwajowa w ul. Wojska Polskiego i Strykowskiej ulegnie gruntownej przebudowie. Na całym odcinku ul. Wojska Polskiego torowisko zostanie oddzielone od jezdni. Trasa ma też zostać wydłużona tunelem pod ul. Inflancką (DK72) w pobliże przystanku kolejowego Łódź Marysin”.

Pula bez dna?

Wniosek o dofinansowanie inwestycji został złożony na początku maja. Środki mają pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego. Władze miasta chcą pozyskać 74 mln zł przy kosztach całego projektu szacowanych na 114 mln zł. Co ciekawe – o pieniądze z tej samej puli ubiegają się Pabianice. Wynosi ona 116 milionów dla całego województwa.

– Pieniądze na infrastrukturę tramwajową, razem z wójtem Ksawerowa musimy pozyskać w trybie konkursowym z Regionalnego Programu Operacyjnego – poinformował w połowie lutego Grzegorz Mackiewicz  Na początku maja obaj panowie złożyli stosowny wniosek w Urzędzie Marszałkowskim.

Walczymy o pieniądze z tej puli nie tylko na tramwaj, ale i rower publiczny w ramach projektu „Rowerowe Łódzkie”.

Tramwaj nie powróci?

Prezydent nie ukrywa, że w przypadku niepowodzenia w uzyskaniu środków zewnętrznych tramwaj zniknie na dobre z naszych ulic. Latem mają ruszyć awaryjne naprawy za 700 tys. zł, by szynowiec mógł jeszcze przez jakiś czas kursować.

Przypomnijmy: 20 kwietnia ujawniliśmy, że prezydent Łodzi zaproponowała, by zamiast tramwaju pabianiczan woziły elektryczne autobusy. Jednocześnie przewoźnik, czyli łódzkie MPK, zażądał natychmiastowego wstrzymania ruchu tramwajowego. Choć nasz prezydent bagatelizował sprawę, zawieszenie linii 41 stało się faktem 14 maja.

Koszt modernizacji pabianickiego odcinka Wiejska – Chocianowice to 125 milionów zł.


4 komentarze do “Linia 41 przerwana jeszcze bardziej

  1. No to po ptokach.A tyle pan Mackiewicz obiecywał.Nie chodzi mi o politykę.Po co tyle mowy jak to walczy, jak zalezy a tu proszę .Czy możliwe że pani Zdanowska zrobiła naszego w konia czy widział i razem uknuli że zwalą winę na dyrektora zMPK? I oto jest pytanie.

  2. Ale po co w ogóle naprawiać te szyny jeszcze za tyle kasy lepiej zainwestować i zrobić bus pas żeby autobus tam jechać a nie jakiś złom

    1. Dzecino a skąd ty weźmiesz miejsce na bus pas ? I gdzie on cię dowiezie do IKEI ? Potem koreczki na każdym kroku.

Comments are closed.