KOMUNIKACJA

Linia N4B: Zmiany w trasie. Na stałe

Od nocy z 19 na 20 stycznia Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi wprowadza zmiany w funkcjonowaniu nocnych linii autobusowych. N4B dodatkowo podjedzie na plac Niepodległości w Łodzi, który będzie punktem przesiadkowym.

Autobusy linii nocnej N4B z Pabianic pojadą bez zmian do Ronda Lotników Lwowskich, dalej ulicami: Pabianicką, Piotrkowską (plac Niepodległości), Sieradzką, Wólczańską i Wróblewskiego do al. Politechniki. Analogiczna zmiana trasy będzie obowiązywać w kierunku przeciwnym.

Na placu Niepodległości będzie funkcjonował drugi w Łodzi węzeł przesiadkowy dla linii nocnych (pierwszy od lat znajduje się na al. Kościuszki przy ul. Zielonej). Będzie tam możliwość przesiadki między autobusami linii N3, N4, N5 i N6.

Oto nowa stała trasa linii N4B:

DWORZEC PKP (PABIANICE) – Pabianice: Łaska, Wiejska, Moniuszki, Konopnickiej, Zamkowa, Kilińskiego, Grota-Roweckiego, Nawrockiego, Waltera-Jankego, Myśliwska, Skargi, Nawrockiego, Sikorskiego, Partyzancka, Ksawerów: Łaska, Łódzka, Łódź: Pabianicka, Rudzka, Przestrzenna, Starorudzka, Demokratyczna, Mierzyńskiego, Gombrowicza, Pabianicka, Piotrkowska (pl. Niepodległości), Sieradzka, Wólczańska, Wróblewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Struga, Kościuszki, Zachodnia, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, Północna, Źródłowa, Palki, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Juhasowa – ŁÓDŹ STOKI SKALNA

ŁÓDŹ STOKI SKALNA – Skalna, Dębowskiego, Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, Palki, Żródłowa, Północna, Sterlinga, Jaracza, Zachodnia, Kościuszki, Struga, Żeromskiego, Politechniki, Wróblewskiego, Wólczańska, Sieradzka, Piotrkowska (pl. Niepodległości), Pabianicka (zawraca na skrzyżowaniu z Dubois), Starorudzka, Przestrzenna, Rudzka, Pabianicka, Chocianowice Ikea, Pabianicka, Ksawerów: Łódzka, Łaska, Pabianice: Partyzancka, Sikorskiego, Nawrockiego, Skargi, Myśliwska, Waltera-Jankego, Nawrockiego, Grota-Roweckiego, Kilińskiego, Zamkowa, Konopnickiej, Moniuszki, Wiejska, Łaska – DWORZEC PKP (PABIANICE)

Od nocy z 19 na 20 stycznia dla linii nocnych większość przystanków będzie obowiązywać na żądanie.

W przypadku linii N4B dotyczyć to będzie wszystkich przystanków, za wyjątkiem krańcówek (Stoki Skalna i Dworzec PKP) oraz przystanków pośrednich.

Oto przystanki stałe:

» Łódź Kościuszki / Zielona (przystanek przesiadkowy) – obydwa kierunki,
» Łódź Piotrkowska / plac Niepodległości (przystanek przesiadkowy) – obydwa kierunki,
» Łódź Pabianicka / rondo Lotników Lwowskich – obydwa kierunki,
» Ksawerów Łódzka / Mały Skręt (przystanek strefowy) – obydwa kierunki,
» Pabianice Skargi / Baczyńskiego (przystanek tymczasowy) – kierunek Dworzec PKP,
» Pabianice Skargi / Nawrockiego (przystanek tymczasowy) – kierunek Łódź Stoki Skalna,
» Pabianice Waltera-Jankego / pętla – obydwa kierunki,
» Pabianice Kilińskiego / Zamkowa – kierunek Dworzec PKP,
» Pabianice Kilińskiego / SDH – kierunek Łódź Stoki Skalna.

Aby wysiąść na przystanku na żądanie, należy przed dojazdem autobusu do przystanku, z odpowiednim wyprzedzeniem, nacisnąć przycisk „STOP” lub „DRZWI”. Aby wsiąść na przystanku na żądanie, należy oczekiwać w widocznym miejscu.

Równocześnie korekcie ulegnie rozkład jazdy linii N4B. Godziny odjazdów z pętli Stoki Skalna zostaną przyspieszone o 1 minutę (odpowiednio na 0.02 i 2.02). Z przystanku przesiadkowego Kościuszki / Zielona godziny odjazdów nie ulegną zmianie (w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę o godz. 0.30 i 2.30), 12 minut później autobus odjedzie z placu Niepodległości. Z Dworca PKP w Pabianicach autobus wyjedzie o 1 minutę później (w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę o 1.53 i 3.53).

W związku z wprowadzeniem przystanków na żądanie, skrócą się czasy przejazdów między przystankami. Planowany czas przejazdu przez Pabianice skróci się z 24-25 do 22-23 minut. Czas przejazdu całej trasy, pomimo jej wydłużenia na plac Niepodległości, będzie natomiast zbliżony do dotychczasowego.

Źródło: komunikacjapabianice.pl