FAKTY

Łódź położy kres dopalaczom? Jest projekt ustawy

Wczoraj prezydent Hanna Zdanowska przedstawiła projekt ustawy „antydopalaczowej”.

Na jej polecenie prawnicy magistratu przygotowali kompleksową propozycję zmian w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. – Postanowiliśmy, że skoro w ministerstwie sprawiedliwości nikt się tą sprawą nie zajmuje, zrobimy to my. Zdecydowaliśmy zgłosić projekt ustawy, w którym dopalacze traktowane są tak, jak narkotyki – czytamy w tekście GW.

Zauważono, że prowadzenie listy substancji zakazanych jest nieskuteczne, bo służby nie nadążają z jej aktualizacją. Sformułowano nową, ogólną definicję „dopalacza” jako środka zastępczego/substancji psychoaktywnej, które mogą zagrażać zdrowiu. Prace nad projektem ustawy trwały wiele miesięcy, treść konsultowano m.in. z policją i sanepidem.

Zgodnie z nim dopalacze mają być penalizowane tak samo, jak narkotyki. Np. za handel na dużą skalę groziłoby do 12 lat pozbawienia wolności. Projekt rozesłano do biur poselskich z terenu Ziemi Łódzkiej. Jeśli podpisze go 15 posłów, trafi pod obrady Sejmu.

O opieszałości pabianickich władz w walce z dopalaczami po raz ostatni pisaliśmy 10 kwietnia – czytaj tutaj.

Tagi:

2 komentarze do “Łódź położy kres dopalaczom? Jest projekt ustawy

  1. kilku sklepów w Pabianicach już nie ma…wiec chyba nieaktualny tekst, chyba ze ktoś poda jakiś aktualny adres z tym syfem

  2. nie wiem, jak z ul. zielona u nas, ale na zmiany w prawie czas najwyzszy.
    ile lat trzeba bylo czekac, ile ludzi zginelo?
    ile listow bylo do ministrow, prezydenta, rządu? oby jak najszybciej to klepali w cyrku na Wiejskiej

Comments are closed.