FAKTY

Łódzka KAS zlikwidowała nielegalny hazard w Pabianicach

Funkcjonariusze zlikwidowali w Pabianicach dwa punkty gier i przejęli 11 nielegalnych automatów hazardowych.

9 i 17 listopada funkcjonariusze weszli do dwóch lokali na terenie Pabianic. Z ich ustaleń wynikało, że prowadzone są tam gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Pierwszy ze zlikwidowanych punktów działał na parterze budynku wielorodzinnego. W chwili kontroli przybywała w nim tylko obsługa. W punkcie zabezpieczono cztery urządzenia hazardowe.

W drugim lokalu działał monitoring, dzięki któremu obsługa mogła wpuszczać tylko zaufanych klientów, zdalnie otwierając drzwi wejściowe. Mimo to funkcjonariusze celno-skarbowi dostali się do środka i przeprowadzili kontrolę. W tym punkcie zabezpieczyli siedem automatów hazardowych, telefon komórkowy, wideorejestrator oraz notatki obsługi. W lokalu zastano trzy osoby-kobietę obsługującą punkt i dwóch graczy.

Na wszystkich urządzeniach funkcjonariusze przeprowadzili gry kontrolne, które potwierdziły hazardowy charakter maszyn.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obydwie te kary łącznie. Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego urządzenia.

Krajowa Administracja Skarbowa zapowiada kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard.

Źródło: KAS