ROZRYWKA

Maciej wygrał tysiaka

Pabianiczanin Maciej Kuźmierczyk wystąpił w dzisiejszym odcinku teleturnieju „Milionerzy”. Na widowni dopingowała go żona Renata i córka Małgosia.

Pierwsze koło ratunkowe wykorzystał na pytaniu za 1.000 zł: „Jeśli słuchamy czegoś z niedowierzaniem, to słuchamy tego jak bajki: a) o żelaznym wilku, b) o żelaznej dziewicy, c) o żelaznej kurtynie, d) o stalowej woli”. Publiczność podpowiedziała dobrze – prawidłową odpowiedzią było a).

Kolejne pytania nie sprawiły Maciejowi problemu, np. u wybrzeży którego z kontynentów jest Morze Koralowe z olbrzymią rafą? (Australia), który z władców nazywany był przez Turków Lwem Lechistanu i Obrońcą Wiary? (Jan III Sobieski) oraz kto był bezpośrednim poprzednikiem Angeli Merkel (Gerhard Schroeder).

Pytanie za gwarantowaną sumę 40.000 zł brzmiało: Który odcinek kręgosłupa człowieka ma najwięcej kręgów? Najpierw pabianiczanin wziął koło „pół na pół”. Pozostały odpowiedzi – krzyżowy i piersiowy. Maciej zadzwonił do ojca Ryszarda – obaj przyznali, że skłaniają się do odp. „krzyżowy”. Niestety, prawidłowa odpowiedź to „piersiowy”. Pabianiczanin wygrał tysiąc złotych.


2 komentarze do “Maciej wygrał tysiaka

Comments are closed.