ROZRYWKA

Maciej z Bychlewa w „Jeden z dziesięciu”. Dotarł do finału

41-letni mieszkaniec gminy Pabianice wziął udział w popularnym teleturnieju wiedzy.

Maciej Kociołek z Bychlewa sprawdził się w “Jeden z dziesięciu”. Odcinek kręcono na początku kwietnia, a wyemitowano wczoraj.

W pierwszym etapie gry pan Maciej odpowiedział na oba pytania: czy short track jest dyscypliną zimową czy letnią (zimową) i jak nazywa się pierwszy polski kosmonauta? (Hermaszewski). W drugim etapie walka była wyrównana – bychlewianin był pytany m.in. o odtwórczynię roli “kobiety pracującej” (Irena Kwiatkowska), który święty napisał cztery listy więzienne (św. Paweł), kto jest reżyserem “Lotu nad kukułczym gniazdem” (Milos Forman), jak nazywał się Pałac Prezydencki do 1994 roku (Pałac Namiestnikowski). Prowadzący Tadeusz Sznuk pytał również o czeskiego pisarza Jana Nerudę i o Giordano Bruno, spalonego na stosie w czasach inkwizycji. Po drugim etapie pan Maciej zachował jedną szansę i przeszedł do finałowej rozgrywki.

Na początku szło całkiem nieźle – sam zgłosił się do odpowiedzi “czy Rumunia jest większa niż Polska?” (nie) i dobrze odpowiedział na pytania dotyczące prędkości światła (jednostka metra jest podstawą do jej obliczenia) oraz serialu “Alternatywy 4”. Później dopadła go czarna seria – czy Kambodża jest monarchią czy republiką? (monarchią), kto jest autorem powieści “Pogoda dla bogaczy” i “Młode lwy”? (Irwin Shaw), jak miał na imię polski satyryk i karykaturzysta Lipiński? (Eryk).

Pan Maciej zakończył udział w teleturnieju z wynikiem 31 punktów i popisał się szeroką wiedzą. – Były nerwy i emocje – nie tylko z powodu obecności kamer, ale bardziej z samej rywalizacji. Jestem osobą spokojną i opanowaną, jednak czułem lekkie poddenerwowanie – mówi w rozmowie z pabianice.tv.

41-letni bychlewianin na co dzień prowadzi rodzinną firmę. Jego pasją są motocykle – należy do Stowarzyszenia Motocyklowego “Jazda Ducha”, z którym współorganizuje rajd “Wielka Wojna – Pamiętamy”, związany z tematyką I wojny światowej.


2 komentarze do “Maciej z Bychlewa w „Jeden z dziesięciu”. Dotarł do finału

  1. Maciej z Bychlewa brzmi to trochę jak Chociemir ze Spiżu ale oczywiście gratulacje dla Pana Macieja :)

    1. Zbyszko z Bogdańca, Jurand ze Spychowa… możemy dać więcej przykładów… :-) Ale i tak gratulacje panu Maciejowi się należą.

Comments are closed.