KRUCHTA

„Macierzanki” – wspólnota dla młodych mam i ich dzieci

Rozmawiają o życiu duchowym i codziennych problemach. W każdej chwili mogą nakarmić dziecko piersią albo przebrać je – nawet podczas mszy.

Inicjatywa utworzenia „Macierzanek”, wspólnoty młodych mam wraz z ich dziećmi, narodziła się w Łodzi, ale spotkania prowadzone są w trzech lokalizacjach, w tym od niedawna w Pabianicach – w parafii Miłosierdzia Bożego (ul. 20 Stycznia 77).

Jak czytamy na stronie internetowej, wspólnota tworzona jest przez kobiety – dla kobiet i o kobietach. To także przestrzeń do modlitwy wraz z dzieckiem. Spotkania rozpoczynają i kończą się modlitwą, a podczas nich panie poruszają tematy krążące wokół macierzyństwa, rodzicielstwa i duchowości (np. otulanie poporodowe, rozmowy o leczniczych roślinach czy depresji).

“W każdej chwili można karmić dzieci piersią (również podczas Mszy świętych), jak również podgrzać mleko albo inny posiłek, czy przebrać dziecko. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą ulubionych przekąsek naszych dzieci oraz drobnych zabawek” – dodają organizatorzy.

W Pabianicach „macierzanki” widują się co dwa tygodnie w czwartki. Opiekunkami grupy są Magdalena Dolewka i Kamila Kopka. Najbliższe spotkania (trwają około 2-3 godzin) odbędą się 7 listopada (Kobiety w Biblii cz. II) oraz 21 listopada (nauka robienia adwentowych wieńców), na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego. Więcej informacji znajdziecie na stronie macierzanki.pl

*****

Wesprzyj nas