FAKTY

Mackiewicz z 76% głosów na NIE w plebiscycie prezydentów miast

Prezydent Pabianic z najgorszym wynikiem wśród włodarzy. Tylko on miał więcej przeciwników niż zwolenników.

“Dziennik Łódzki” zorganizował plebiscyt, w którym mieszkańcy mogli ocenić samorządowców – od radnych po wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z całego województwa. Głosowanie rozpoczęło się 24 sierpnia, a zakończyło wczoraj. Brać udział w plebiscycie można było poprzez wysłanie SMS bądź uiszczenie symbolicznej opłaty przelewem internetowym.

Miażdżącą ocenę wystawili pabianiczanie obecnemu prezydentowi Grzegorzowi Mackiewiczowi. Aż 76% (125) oddanych głosów było sprzeciwem wobec prezydenta, jedynie 24% (39) osób go poparło. To najgorszy rezultat spośród wszystkich prezydentów miast w województwie łódzkim. Warto zauważyć, że żaden z innych włodarzy nie odnotował przewagi przeciwników nad zwolennikami.

Po drugiej stronie podium, z wynikami ponad 90% na TAK uplasowali się prezydenci Skierniewic (Krzysztof Jażdżyk – zwycięzca), Bełchatowa (Mariola Czechowska) i Kutna (Zbigniew Burzyński).

Niewielkim powodzeniem cieszył się osobny plebiscyt dotyczący radnych. Nie polegał on na zaznaczaniu TAK lub NIE, ale na oddawaniu głosów na poszczególnych kandydatów. Na 23 radnych miejskich zauważono jedynie: Joannę Kupś, Krzysztofa Rąkowskiego, Bożennę Kozłowską, Krzysztofa Hile. Zdobyli (kolejno): 166, 238, 7 i 1 głosów.


24 komentarze do “Mackiewicz z 76% głosów na NIE w plebiscycie prezydentów miast

 1. Analizując podane informacje dochodzimy do ciekawych wniosków. Radni grupy prezydenckiej wiedzieli o plebiscycie, stąd głosy na Rąkowskiego i spółkę. Zatem o plebiscycie wiedział też Mackiewicz i pewnie podkręcał ilość na TAK. Ale niestety ten plebiscyt był robiony przez media, na które lokalne POstaci nie mają wpływu :)
  Wynik pokazuje stan rzeczywisty. Upadek, upadek, upadek :)
  Ps. No i Hile głosował sam na siebie :) :)

  1. Przecież Dziennik to niemiecka gazeta, a Tusk chodzi na pasku Makreli więc co za bzdury, że “”lokalne POstaci nie mają wpływu”? Rzeczywiście, nie należy wymagać wiedzy od zwolenników dobrej zmiany.

 2. Naprawdę jestem w szoku. Powoływać się na tak miarodajny – 164 głosy – plebiscyt to … żenada. Brakuje tylko jednego w tym artykule – artykuł sponsorowany przez kandydata W.S.

 3. Koledzy z PO olali Macka :) Sami na siebie smsy wysyłali a na Niego nie :)
  Ośmieszyli Szefuńcia :) Oj bedzie po premii w ZWiK-u

 4. Ale wstyd :)
  Radni sami na siebie smsy wysłali a na Mackiewicza nie :) Gdyby grubasek też wysłał na Szefa to byłby w czubie :) Ale zaoszczędził 2.44 na tyle wycenił :) upadającego :)

 5. Jaki prezydent każdy widzi. Winien Dziennik Łódzki, – zorganizować plebiscyt na najładniej prezentującego osiągnięcia prezydenta miasta z premiowaniem głosujących. Wafelek w nagrodę za głos – chyba że niejadalny bot by pomógł.

 6. A potem “dziennikarki” z tego portalu dziwią się, że nie są w tym mieście traktowane poważnie…

  1. Plebiscyt organizował “Dziennik Łódzki” a ten portal tylko POINFORMOWAŁ o wynikach, tzw.”myślący” obserwatorze.

   1. Portal przygotował cały artykuł na temat jakiegoś plebiscytu, w którym na prezydenta oddano 164 głosy. Tylko tyle… :-)

  2. Masz na myśli ten wiochowaty establishment ? Tych zadufanych w sobie paniczyków i damulki, lokalnych gwiazdorków i gwiazdeczki co to razem z całymi rodzinkami obsadzają każdy wolny stołek w mieście i powiecie ? Mówisz o tych co jak brakuje stołków to strugają nowy dla kolejnej swojej miernoty ? Poważne traktowanie przez taki stado to obelga a nie komplement.

 7. Tak. bo liczą, że notowania rządu przełoża sie na samorządu i śpią. A to się, kurde zdziwią z pobudki w Pabianicach Mackiewicza..,

 8. No cóż… Liczba glosów w tego typu plebiscytach nie ma większego znaczenia. Więcej glosow za i przeciw też można na produkować do woli. Chodzi o to, że prezydent zajal najgorsze miejsce z możliwych. To wina jego ludzi, marketingu. Żaden tego typu plebiscyt nie jest wiarygodny, ale jak prezydent wygra w Pabianicach wczyms takim to traktujecserio i dziękuje za głosy. Dlanie jako pabianiczanie jest to przykre że tak wypadł, no ale odrobi w swoich mediach.

 9. Oj będzie dywanik dla Joanny i Krzysia :) Sami na siebie zagłosowali a na Prezia już nie :) Chyba wyczuwają koniunkturę i nie chcieli inwestować 2.44 :)

 10. Pabianice.tv gdzie artykuł na temat pikniku klubu radnych? Super rodzinna impreza a tu ani słowa. Mam nadzieję że jak pisowcy zrobią jakąś konferencje czy wyjdą rozdawać “kiełbasę” wyborczą to również nie będzie artykułu :))

  1. Nie zostaliśmy zaproszeni. Podobnie jak na konwencję czy konferencję na Zatorzu. Z kolei my zapraszamy Pana Prezydenta i nie korzysta. Cóż, lekceważy naszych odbiorców, w tym Pana. Nic na to nie poradzimy.

 11. Grzesiu lubi się pokazywać tylko w mediach, które opłaca. Innych nie lubi. Dziennika Łódzkiego pewnie też już nie :)

Comments are closed.