FAKTY

Mama czwórki dzieci ciężko zachorowała. Liczy na ludzkie serca

42-letnia pabianiczanka ma zmiany nowotworowe na nadnerczach. Prosi o 30 tysięcy zł na zabieg. Nie ma szans na odłożenie takiej kwoty.

Pamiętacie Lucynę Dobroszek? Na początku biegłego roku była pełna energii – koordynowała pabianicki protest przeciwko niesprawiedliwemu traktowaniu mikroprzedsiębiorców przez ZUS. Lucyna jest niesłychanie wrażliwą, bezinteresowną osobą. Tak się składa, że teraz potrzebuje pomocy. Ma zmiany nowotworowe na nadnerczach. “Ta dziewczyna ma superserducho i pomaga innym. Pomóżmy jej” – napisała do redakcji przyjaciółka.

Sama Lucyna wyznała na FB: “Przyznanie się, że mam problem i poproszenie publicznie o pomoc wymaga dużo więcej odwagi niż mi się wydawało…”

Na stronie zbiórki pisze:

Mam do usunięcia zmiany nowotworowe na nadnerczach. Echolaser jest najlepszym wyjściem, ale NFZ go nie sfinansuje. Za mało jest czasu na zarobienie samemu takiej kwoty, zdolności kredytowych już mi brak, więc muszę liczyć na ludzkie serca.

Człowiek względnie pogodzony z losem, słysząc ” może się udać “- łapie się i trzyma kurczowo tego zdania i …. wierzy… Wierzy że się uda….

Mam 42 lata i czworo dzieci (3,5 roku, 6 lat, 8 lat, 12 lat), dla których chcę jeszcze pożyć. Pracuję, opłacam leczenie doraźne. Ale nie mam szans na odłożenie takiej kwoty. Schowałam właśnie wstyd do kieszeni i proszę o pomoc.

12 lat temu wygrałam wojnę z glejakiem mózgu, mimo, że odmówiono mi leczenia na NFZ bo wg lekarzy nie było szans na przeżycie. Teraz też nie leczę się tradycyjnie. Nie chcę chirurgicznej ingerencji i chemioterapii. Wiem, że dam radę, ale pod względem finansowym jestem na dnie. Wstyd mi prosić o pieniądze, ale nie mam już innego wyjścia.

Dlatego PROSZĘ… i bardzo, bardzo dziękuję wszystkim, którzy wesprą mnie finansowo i tym, którzy zawsze wspierają mnie duchowo i życzą mi dobrze, tak ze szczerego serca.

link do zbiórki TUTAJ