KOMUNIKACJA

Mamy kolejne pieniądze z UE. Tym razem na komunikację miejską

Urząd Marszałkowski poinformował o zakończeniu procedury oceny wniosku i przyznaniu 79,49 proc. punktów w ocenie merytorycznej. W tym miesiącu zarząd woj. łódzkiego podejmie uchwałę o przyznaniu dofinansowania, po czym zostanie podpisana umowa.

Otrzymamy 48 mln zł unijnego dofinansowania na projekt „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”. Zakłada on m.in. wymianę większości autobusów na 18 klimatyzowanych o napędzie hybrydowym, budowę blisko 15 km dróg dla rowerów, budowę dworca autobusów miejskich na pętli Waltera-Jankego, instalację tablic dynamicznej informacji pasażerskiej, biletomatów, monitoringu na wybranych pętlach i przystankach.

Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi 56,5 mln, z kasy miasta dołożymy więc ok. 8,5 mln. Realizacja całego projektu ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2020 roku. W pierwszej kolejności zostaną kupione nowe autobusy.

Niedawno z puli RPO otrzymaliśmy 10,5 mln zł dofinansowania na termomodernizację 11 budynków oświatowych.

Tagi:

2 komentarze do “Mamy kolejne pieniądze z UE. Tym razem na komunikację miejską

  1. Nie tak dokładnie. 10,5 mln mamy otrzymać tak jak 48. Taki biznesik prezydenta. Dofinansowanie miasta 8,5 mln a zwrot VATu z 56.5 mln to 13 mln. Dodatkowo zarobią “tfurcy” projektu, studium wykonalności, projektu, wniosku i zarządzający (ZWIK liderem) oraz odzyskujący VAT (30% od odzyskanego czyli ok 3,9 mln). Wszyscy szczęśliwi a dofinansowany nielegalnie w postaci autobusów z pętlą i systemem informacji,i MZK sp zoo szczęśliwszy bo autobusy nowe i mieszkańcy zadowoleni.
    Urząd Miasta kupuje autobusy dla MZK a sam wypożycza samochody od ZWIK, propaguje poidełka a sam kupuje wodę butelkowaną, działa dla kumpi a mówi że dla mieszkańców (widocznie kumple mieszkają w Pabianicach).

    1. Wiedźmo rozwiń twoją myśl “dofinansowany nielegalnie” przecież wafel krzyczy, że jest dobrze.

Comments are closed.