FAKTY

Mamy nową funkcjonariuszkę

Mieszkanka naszego miasta już po ślubowaniu. Dostała przydział do pabianickiej komendy.

Wczoraj na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów (16 kobiet i 22 mężczyzn), którzy rozpoczęli służbę 7 listopada. Przyrzekali m.in. „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny (…) strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.

W gronie składających rotę ślubowania znalazła się 19-letnia mieszkanka naszego miasta, która wstąpiła w szeregi pabianickiej policji. Gratulacje nowej funkcjonariuszce złożył komendant powiatowy insp. Cezary Petrus.

Już wkrótce 19-latka podejmie szkolenie w ramach kursu podstawowego. Po 6 miesiącach nauki i pozytywnym zakończeniu kursu powróci do macierzystej jednostki i rozpocznie 3-letni okres adaptacji zawodowej.

Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.


Jeden komentarz do “Mamy nową funkcjonariuszkę

  1. I życie zmarnowane, a dziwi fakt tak młodej i nie ułożone osoby przecież w tym wieku to jeszcze dziecko podatne na manipulacje. Kolejna sprawa czy warto za tą kasę tak się nadstawiac?

Comments are closed.