ROZRYWKA

Maorysi zagoszczą w Pabianicach

Zobaczymy taniec haka, posłuchamy też mariachi.

W tym roku odbędzie się już IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego POLKA (4-8 lipca). Organizatorzy zapowiadają wielkie, muzyczno-taneczne święto:

– W tegorocznej edycji łącznie z Bychlewianką wystąpi 8 zespołów z 5 kontynentów. To dotychczas największa liczba zaproszonych grup. Z każdym rokiem chcemy się rozwijać – mówi Radosław Kierzek, dyrektor IFF POLKA.

Uchylono rąbka tajemnicy – już wiadomo, że zawitają do nas artyści z Meksyku i Nowej Zelandii. Maorysi zaprezentują m.in. taniec haka. Zobacz, jak egzotyczni tancerze zapowiadają swój przyjazd na POLKĘ 2019:

Meksyk

Ostatnio wiele się u nas dzieje! Dokonujemy trudnych wyborów, by zachwycić Was już w lipcu. Jesteście ciekawi kto pojawi się na Polkowej scenie? Wasi ulubieńcy – reprezentanci Meksyku!________________________________We have been quite busy latetly. Choosing participants is not an easy task. Are you curious which country will amaze you this summer? One and only Mexico!

Opublikowany przez International Folk Festival Polka Sobota, 9 marca 2019

 

Festiwal zbliża się wielkimi krokami! W tym roku będziecie mieli okazje zobaczyć coś zupełnie wyjątkowego – przedstawiany grupę z Nowej Zelandii!__________As festival is getting closer, we want to present another group! This year you will be able to see something extraordinary – a group from New Zeland! #iffpolka #newzeland

Opublikowany przez International Folk Festival Polka Niedziela, 24 marca 2019

***

Zobacz zdjęcia i video z ubiegłorocznej edycji IFF POLKA: