FAKTY

Marcin pokazał, że strażacka służba to powołanie [VIDEO]

Uczeń „mechanika” nakręcił najlepszy film.

Wczoraj w Senacie odbył się ogólnopolski finał konkursu „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień” (o udziale pabianiczan pisaliśmy pod kwietnia TUTAJ). Konkurs, organizowany przez Senacki Zespół Strażaków, był adresowany do dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Do biura senatora Macieja Łuczaka spłynęło łącznie 171 prac z całego okręgu – m.in. rysunki, komiksy, prace z bibuły, techniki mieszane, makiety, filmy, a nawet instalacje z klocków Lego.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął pabianiczanin Marcin Jary z ZS 1 (film), zaś nagrodę specjalną otrzymał Kacper Witczak ze Szkoły Podstawowej w Giecznie (za komiks).

W 10-minutowym filmie Marcina występuje Jakub Kubik i Błażej Kowaliński (z OSP Chechło, gdzie służy również sam twórca). Druhowie opowiadają o swojej ochotniczej służbie, m.in. niebezpiecznych sytuacjach i akcjach, które najbardziej zapadły im w pamięć. Część scen kręcono w KP PSP przy ul. Kilińskiego. Marcin wykorzystał także fragmenty swojej poprzedniej produkcji (spot o bezpiecznej drodze do szkoły). Zobaczcie zwycięski filmik:

 

Ponieważ prace stały na wysokim poziomie, wszyscy uczestnicy, którzy przeszli do ostatniego etapu, otrzymali dyplomy i upominki od Kancelarii Senatu, a także Rzecznika Praw Dziecka.


Do Warszawy na koszt Macieja Łuczaka pojechało w sumie siedmioro uczniów (wraz z opiekunami) – zwycięzcy z etapu okręgowego:

  • ze szkół podstawowych

Igor Młynarczyk ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu (praca plastyczna)

  • ze szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi

Malwina Zawadzka ze Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Galczyńskiego w Solcy Wielkiej (komiks)
Kacper Witczak ze Szkoły Podstawowej w Giecznie (komiks)

  • ze szkół ponadgimnazjalnych

Marcin Jary z Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Pabianicach (filmik)
Artur Janiak z Zespołu Szkół Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic w Pabianicach (filmik)

Zobaczcie niektóre prace:


Jeden komentarz do “Marcin pokazał, że strażacka służba to powołanie [VIDEO]

Comments are closed.