FAKTY

Marek Gryglewski dostał propozycję wiceprezydentury

Zrezygnował z walki o stanowisko prezydenta. Będzie go zastępował.

W najbliższych dniach będzie wiadomo, czy Marek Gryglewski z SLD obejmie funkcję wiceprezydenta Pabianic. Tę rolę ma dzielić z Aleksandrą Jarmakowską-Jasiczek.

– Dostałem propozycję od prezydenta Grzegorza Mackiewicza. Muszę wszystko dokładnie przemyśleć – usłyszeliśmy od Marka Gryglewskiego.

Wg wstępnych ustaleń miałby odpowiadać za tzw. męskie “resorty”, czyli drogi, inwestycje i mieszkania. Jeśli przyjmie propozycję, będzie się musiał zrzec mandatu radnego powiatowego – “odziedziczy” go po nim Anna Bujacz.

Przypomnijmy, że na Gryglewskiego jako kandydata na prezydenta 4 lata temu zagłosowało aż 4.032 osób, czyli ok. 20,21% głosujących pabianiczan. Poparciem zaimponował także w wyborach do Sejmu w 2015 roku. Dostał w sumie 2.313 głosów, o ponad 400 więcej niż kandydat PO Arkadiusz Jaksa.

W wyborach 2018 jako radny powiatowy walczył o reelekcję. Zdobył 2171 głosów, osiągając drugi wynik. Lepszy był tylko Henryk Brzyszcz, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego.

TUTAJ pisaliśmy o przedwyborczym dylemacie Marka Gryglewskiego i przedstawiliśmy jego sylwetkę.

16 komentarzy do “Marek Gryglewski dostał propozycję wiceprezydentury

 1. Kiedyś firmę prowadził i podobno upadła :) Teraz za pieniądze podatników ma rządzić ?
  Upadek wyczuwam …

 2. Kiedyś miał być członkiem zarządu w powiecie. Ale sam Grzesiu uwalił temat podobno :)
  Ale teraz znów się kochają :)

 3. No oczywiście, że weźmie przecież wiadomo teraz będą sami swoi. Ma media, zastępcę harcerke, a Gryglewski tak długo czekał. WYBORCO cała republika kolesi – DOJNA ZMIANA. Mieszkańcy, tak wybraliście. Dlaczego nie daliście szans młodym, odpowiedzialnym, nie powiązanymi z żadnymi układami. Szans rozwoju nie ma i nie będzie. SWIADOSC LUDZI JEST ZADNA, nawet się nie zorientowali, że komisję obsadzone były przez “kodowcow”

  1. marina masz wyraźnie problem. Tak się naoglądałaś o pisiej dojnej zmianie, że przenosisz to już na otoczenie. Do tego jeszcze ci wszechobecni, źli, odrażający “kodowcy”
   Do specjalisty, marsz.

    1. Cichajże nasza wielka patriotko, marino.
     Nie nadymaj się tak, bo jeszcze coś tam marinie pęknie.
     Ja mariny na wschód nie wysyłam.
     A winienem, bo stamtąd marina wzorce czerpie.

     1. Ten wpis daje dowód, ze nie jesteś “książę powalony” godnym przeciwnikiem do merytorycznej dyskusji.

  2. Cóż Marina! Rzeczywistości nie zakłamiesz! Republika kolesi i dojna zmiana to szczytowe osiągnięcie obecnej władzy i jej pupilków – to widać, słychać i czuć nawet przez wyborców PIS. To, że jej sztandarowy przedstawiciel niejaki Ciebiada (prezesunia i jego wierzycielki pupilek , beneficjent ciepłej posadki z PGE, przywódca lokalnego PIS i sprawca masakrycznej porażki swojej partii w wyborach samorządowych w Pabianicach i powiecie) załapał się do wygranego przez PIS sejmiku i dalej będzie kasował diety (jakby mu było mało) – to wogóle Cię nie bulwersuje!!! Przegrani politycy odchodzą, a ten śni o marszałkostwie??? To kpina z ludzi zdrowomyślących!!! Ty Marina jedną rzecz powiedziałaś trafnie: ŚWIADOMOŚĆ LUDZI JEST ŻADNA!!! To, że na niego głosowali w innych powiatach województwa (nie zanając go, a tylko z tego powodu, że był nr 1 na liście) właśnie o tym świadczy! I po takiej wtopie, po takiej porażce taki nieudacznik na świeczniku będzie kasować szmal i rządzić lokalną partią??? Co ja gadam! Róbta tak dalej, aż znikniecie z lokalnej politycznej sceny!!!

 4. Boże, jaki dramat. Komuna przy wsparciu KC PO wraca do miasta! Brawo Wyborcy! Do tej pory w mieście było cienko ale najbliższe 5 lat czarno widzę. Ludzie! Dlaczego tak nie lubicie własnego miasta?????

  1. A to “KC PO”, to co jest, bo towarzysz nie raczył wyjaśnić, a permanentnie nadużywa tego określenia?
   Towarzysz, widać, zna się na rzeczy, bo komunę widzi i rozpoznaje.

   PS. To KC, mam nadzieję, że nie inicjały wybitnego specjalisty?

  2. Cóż Tołdi! Przykro mi, że wyborcy mieli inne zdanie! Też jestem w szoku! Ale zamiast ble, ble i komunałów zastanów się dlaczego tak się stało!!! Może Ci, na których liczyłeś cię zawiedli. Może zaliczyli PR-owe wtopy, może komentarze ich były aroganckie i niekompetentne, czym zrazili wielu pabianiczan!!! Może kandydat twój w debacie nie wykazał się większą zdolnością przekonywania wyborców niz jego przeciwnik??? Więc wylewanie twojej żółci z tego powodu jest bezskuteczne!!!

   1. Piękny przekaz moderatorze. Do Rady weszli tacy co przez cztery lata gęby nie otworzyli, nie złożyli interpelacji. mieszkańca na oczy nie widzieli. Ucz dalej naród, że raz na cztery czy teraz pięć lat są trwające miesiąc igrzyska i konkursy na miss ziemniaka i to one decydują a nie ciężka praca.

 5. Zapewne G. Mackiewicz powierzy mu dziedziny, w których nie da się za bardzo czegoś popsuć.
  Podejrzewam, że Pan Gryglewski szkodliwy nie będzie, a czy wykaże się na plus – czas pokaże.

Comments are closed.