FAKTY

Marsz Równości w Pabianicach? Włodarze nie mówią nie

Wiceprezydent Pabianic spodobał się pomysł partnera wiceprezydenta Warszawy. Lokalne struktury “Wiosny” chcą się włączyć w organizację wydarzenia.

Pionierska propozycja zorganizowania w naszym mieście Marszu Równości wyszła od dziennikarza-podróżnika z Pabianic Michała Cessanisa, prywatnie partnera wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja. Na Facebooku opublikował post:

„Kochani! Marzy mi się Marsz Równości w Pabianicach! Kto pomoże w jego organizacji? Może prezydent Grzegorz Mackiewicz obejmie patronatem? Co ty na to Aleksandra Jarmakowska? #jużczas” – napisał, oznaczając pabianickich włodarzy.

Wiceprezydent Jarmakowska dała „lajka”. Co myśli przedsięwzięciu? – Jestem osobą tolerancyjną i nie mam nic przeciwko tym środowiskom. Nie mówię „nie”, sprawa jest do przemyślenia i przedyskutowania. Na razie nie padły żadne konkrety – mówi w rozmowie z nami.

Czy Marsz Równości firmowałby Grzegorz Mackiewicz? – Aby uzyskać patronat Prezydenta Miasta nad wydarzeniem należy wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej Urzędu Miejskiego lub w Zespole ds. Promocji Miasta. O  przyznaniu  lub  odmowie  przyznania  patronatu  organizator  informowany  jest  w ciągu 30 dni od daty złożenia wniosku – tłumaczy Katarzyna Golińska z Zespołu ds. Promocji Miasta.

Inicjatywę chętnie poprą lokalne struktury „Wiosny”: – Jesteśmy jak najbardziej za, idea tolerancji i równości jest nam bliska. Możemy włączyć się w organizację i pomoc przy wydarzeniu – deklaruje Michał Pietrzak, koordynator partii R.Biedronia w Pabianicach.


9 komentarzy do “Marsz Równości w Pabianicach? Włodarze nie mówią nie

 1. tylko nie to nie zgadzam się apeluje do Pana Mackiewicza głos na nie. czy napisałem coś złego i pewien Pan zawiadomi prokuraturę? wątpię . Mackiewicz nie zgadzaj się. będziesz wielki.

 2. Skoro 30 dni na rozpatrzenie wniosku o patronat to się swietnie sklada. 1 Maja – Święto Pracy, idealny dzień na pochód. Nie ma PRL nie mas pochodow robotniczych. ale czemu nie zorganizować pochodu kolorowego na miarę naszych czasow? Promującego pozytywne wartosci, jednoczącego ludzi? Wiosno działaj ! Czas na taki marsz w Pabianicach. Super jak nasz prezydent obejmie go swoim patronatem!

  1. ale głupoty gadasz. równość? chyba żart. gejom należy się szacunek bo biedni itd. jakby tylko oni byli prześladowani. A może katolikom i księża należy się szacunek tolerancja A nie takim zbokom

 3. mam nadzieję że takiego marszu w coś nie będzie. niech sobie geje robią w Warszawie A nie u nas. To miasto schodzi na psy. kto wybiera w ogóle takich prezydentów jakąś masakra. mam nadzieję że mackiewicz ma trochę oleju i nie zgodzi się na takie gowno

 4. Bardzo dobrze, że takie imprezy są organizowane w lokalnych miasteczkach. Tolerancja powinna być wszędzie i dla każdego człowieka, który jest dobry. homofobia to nie jest opinia! To zwykłe, bezpodstawne odbieranie praw człowieka.

 5. Każdy ma prawo, w granicach obowiązujących przepisów, demonstrowania swoich poglądów.
  Sądząc jednak po wpisach takiego “obywatelrp” (o wątpliwej kulturze osobistej, żeby nie napisać dosadniej), to wszelkie odmienności winno się skoncentrować. Już byli tacy w historii…

  1. @princeofwales tyle, że nie chcą pokazywać swych poglądów, ale swe kalectwo! Nie widzisz różicy między ,,poglądem” a ,,kalectwem”?? To co ty widzisz!?? Kalectwo trzeba leczyć, nie prześladować. Kłopot w tym, że geje chcą przywilejów, to dyskryminacja zdrowych.

 6. Jakie kalectwo? Człeku dobrze się raczej nie czujesz. Tylko filister nie jest otwarty na poglądy innych. Oby ciebie nie dotknęło rzeczywiste
  kalectwo …

Comments are closed.