FAKTY

„Masakra”, „katastrofa”… Czara goryczy się przelała

Cierpliwość dawno się skończyła, zastąpiła ją bezradność. Jest obietnica, że żłobek ruszy od 1 kwietnia.

Rodzice maluchów ze żłobka miejskiego przy ul. Piotra Skargi są wściekli. Placówka nie działa do tej pory, choć miała być gotowa w listopadzie 2018 – wciąż trwa tutaj termomodernizacja, roboty jeszcze się nie skończyły…

Na grupie „Mamy znad Dobrzynki” w ubiegłym tygodniu pojawił się apel: „Czas wziąć sprawy w nasze ręce i spotkać się z prezydentem miasta w sprawie żłobka przy Piotra Skargi! Co myślicie?”.

Gros rodziców od razu zgłosiło chęć udziału, zadeklarowali wyrwać się z pracy. Inni zapowiedzieli przyjście z dzieckiem, bo nie mają co z nim zrobić… Grzegorzowi Mackiewiczowi zarzucają, że nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Do spotkania miało dojść pod koniec marca.

Wystartuje?

Kilka dni później pojawiła się informacja, że żłobek przy Skargi ruszy od 1 kwietnia. Jak się dowiedzieliśmy, w czwartek na obiekcie byli m.in. prezydent wraz z zastępczynią Aleksandrą Jarmakowska oraz przedstawiciele Siemensa, którzy zadeklarowali start placówki począwszy od nowego miesiąca.

Nastroje są jednak sceptyczne, ponieważ Siemens już wiele razy przedłużał terminy na “wkrótce”, a żadna z 11 placówek dotychczas nie została oddana na 100% do użytku (część miała być gotowa pod koniec maja 2018, pozostałe w listopadzie 2018; nie pojawił się jeszcze ani jeden wniosek o odbiór).

O przeciągającej się termomodernizacji i naliczaniu kar dla Siemensa informowaliśmy wielokrotnie. Dziś rano z kolei napisaliśmy o ciągu dalszym kontroli CBA w ratuszu – postępowanie obejmowało sprawdzenie procedur dotyczących termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w ramach przedsięwzięcia pt. “Poprawa efektywności i wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej Gminy Miejskiej Pabianice”.

Przeczytaj pozostałe nasze teksty:

Miliony dla Pabianic przyklepane
Termomodernizacja za ponad 46 milionów
Tak będą wyglądały nasze szkoły i przedszkola
Sztandarowa termomodernizacja w polu. Będą kary finansowe za poślizg
Agenci CBA weszli do ratusza

Ponad 400 tys. zł na usuwanie skutków ulewy
Dzieci marzną!
Termomodernizacja w polu i mokre parkiety. Czy zdążymy na rok szkolny?
PM 14 do świąt będzie koczować w szkole. Termomodernizacja się ślimaczy, prezydent traci cierpliwość
Kontrola CBA w ratuszu przedłużona
Siemens nie chce płacić miastu 1,4 miliona za zwłokę w termomodernizacji
Prezydent ma zastrzeżenia do kontroli CBA


2 komentarze do “„Masakra”, „katastrofa”… Czara goryczy się przelała

  1. Tak się kończy jak puste lale bez pojęcia głosują w wyborach. Teraz mają od swojego kandydata to na co zasłużyły. To musi boleć od tyłu.

Comments are closed.