KRUCHTA

Maseczkowa maskarada w kościele św. Mateusza, czyli wilk syty i owca cała

Jakkolwiek by to nie zabrzmiało, księża – na czele z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem – pokazali jaja.  Konkretnie – sfotografowali się raz w maseczkach, raz – bez. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie…

Do tej iście dyplomatycznej akrobacji doszło w miniony poniedziałek (22 marca)  w pabianickim kościele św. Mateusza. Wtedy abp Grzegorz Ryś przewodniczył uroczystej mszy, w czasie której 4 kleryków otrzymało posługę akolitatu (to kolejny stopień w formacji seminaryjnej przygotowującej do przyjęcia święceń).

W galerii pod informacją na archidiecezja.lodz.pl widnieją niemal identyczne fotografie. Na jednej duchowni są w maseczkach, na drugiej – bez (w maseczkach jest 13 księży, bez – 11, czyli dwóch nie chciało pozować “w negliżu” ).

Jak ustalił nasz dział “Kruchta”, niemal wszyscy widoczni na zdjęciach są ozdrowieńcami. Dotąd jednak nie wiadomo, który z księży wpadł na maseczkowe salomonowe rozwiązanie.

Przypomnijmy, że w październiku ub. roku w kościele św. Mateusza zebrała się Konferencja Episkopatu Polski i niekoniecznie wszyscy mieli zasłoniętą część twarzy.

Stali obok siebie u nas bez maseczek. Wszyscy już chorują

 

(Fot. archidiecezja.lodz.pl)