ROZRYWKA

Zamiast ćpać obejrzyj film

plakat letnie kino profilatyczneNajbliższa niedziela (26 czerwca) to Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii. Jak co rok Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej (działający w strukturach MCPS) realizuje działania w ramach pabianickich obchodów MDZN. W tym roku OPiIS skupi się na temacie dopalaczy.
Na specjalnym stoisku podczas V Pabianickiego Dnia Zdrowia będzie można: zaopatrzyć się w materiały edukacyjne i informatory zawierające kompleksowe informacje na temat oferty pomocowej na terenie Pabianic; porozmawiać z konsultantem Punktu Konsultacyjnego ds. Narkomanii, HIV i AIDS. Osoby dorosłe przy użyciu specjalnych „narkogogli” sprawdzą, jak funkcjonuje mózg osoby będącej pod wpływem substancji psychoaktywnych.
Ale to nie wszystko – przez całe wakacje, w każdy wtorek o godz. 21.00 (począwszy od 28 czerwca) w kinie TOMI będą się odbywać darmowe seanse dla mieszkańców (Letnie Kino Profilaktyczne „Oglądamy pod chmurką”). Obejrzymy m.in. Pręgi, Wszyscy Jesteśmy Chrystusami, Skazany na Bluesa, Hazardzista, czy Amy. Szczegóły na plakacie.
Tutaj znajdziecie spis placówek na terenie Pabianic, które świadczą pomoc osobom używającym substancji psychoaktywnych oraz ich bliskim.