FAKTY

Miasto chce pozyskać od rządu ponad 9 milionów złotych. Na co?

Premier obiecał pieniądze na drogi. Pabianice wnioskują o doprowadzenie do ładu ulic: Warszawskiej, Gruntowej i Piaskowej.

Zarząd Dróg Miejskich złożył w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim wnioski o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w ramach tzw. piątki Morawieckiego – poinformowała rzeczniczka ratusza Aneta Klimek.

Miasto chciałoby z funduszy rządowych przebudować ulicę Warszawską na odcinku od Dużego Skrętu do granic Pabianic wraz z budową kolektora kanalizacji deszczowej do ul. Widzewskiej. Wartość projektu wynosi 6.055.084 zł; a także wybudować  ulicę Gruntową (wartość projektu 4.423.582,90 zł). Jako rezerwowy został złożony wniosek na budowę ulicy Piaskowej (wartość projektu 1.081.538 zł).

Wysokość dofinansowania zostanie określona wskaźnikiem dochodów samorządu w przeliczeniu na mieszkańca i może wynieść do 80 proc.

W kwietniu ub. roku senator Maciej Łuczak na naszych łamach odpowiedział na pytanie dotyczące jednego z punktów tzw. piątki Morawieckiego. Rządowy fundusz przewiduje aż 5 miliardów złotych na remonty dróg lokalnych. Parlamentarzysta stwierdził, że nie będziemy mogli skorzystać z tych środków, jeśli nie wystąpi o nie Grzegorz Mackiewicz.

– Prezydent musi wyjść z inicjatywą – choćby po to, aby miasto złożyło niezbędne wnioski o dofinansowanie. Powinien współpracować z rządem, żeby była możliwość poprawienia warunków życia mieszkańców – powiedział senator Maciej Łuczak.

Na konferencji (8 lutego br.) prezydent poinformował, że jeśli będzie taka możliwość, wystąpi o dofinansowanie ulicy Gruntowej, Piaskowej i Warszawskiej, bo na te ulice posiadamy kompletną dokumentację.

Pod koniec lutego br. mogliśmy poinformować już o dokładnych kwotach przeznaczonych  przez rząd na drogi w województwie – to 240 milionów zł (CZYTAJ TUTAJ).

W porównaniu do poprzednich programów wsparcia, środki z tzw. piątki Morawieckiego są większe ponad czterokrotnie.


2 komentarze do “Miasto chce pozyskać od rządu ponad 9 milionów złotych. Na co?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *