OPINIE

Michalska-Szmytke: Ludzie są moim napędem i motywacją do pracy

Rozmowa z Joanną Michalską-Szmytke, kandydatką KKW SLD Lewica Razem do Sejmiku Województwa Łódzkiego.

„Zawsze blisko ludzi” – to jedno z kampanijnych haseł SLD.

– Nasz program nakierowany jest przede wszystkim na człowieka. Zwracamy uwagę na tak podstawowe aspekty jak czyste powietrze i zdrowie; chcemy pomóc w wyborze kariery zawodowej, rozwoju osobistym oraz umożliwić każdemu działalność w sferze aktywności społecznej. Proponujemy szereg rozwiązań dla dzieci, rodziców, młodzieży czy seniorów. Samorządy mają środki, fundusze i narzędzia, by przeznaczyć je dla mieszkańca. Ta inwestycja się opłaca.

TUTAJ można zapoznać się z programem SLD.

Można być blisko ludzi będąc poza parlamentem?

– Według ostatnich sondaży SLD ma trzeci wynik w Polsce, ludzie mają dość duopolu PO-PiS. Tak naprawdę wciąż jesteśmy obecni na scenie politycznej i nigdy z niej nie zniknęliśmy. Z kolei nasze regionalne czy lokalne struktury stale udzielają się w danych społecznościach – sama brałam udział w wielu wydarzeniach i happeningach na terenie mojego miasta – Pabianic. Zbieraliśmy m.in. podpisy w sprawie „referendum aborcyjnego”, prowadziliśmy akcje edukacyjne, organizowaliśmy atrakcje dla dzieci i mieszkańców, a rajd rowerowy z okazji 1 maja na stałe wpisał się w pabianicki kalendarz. Zawsze jesteśmy blisko ludzi.

W Sejmiku Województwa Łódzkiego też nie jest dobrze – jest tylko jeden przedstawiciel lewicy…

– I w dodatku reprezentuje Łódź. Nie ma przedstawicieli SLD z innych obszarów województwa, stąd moja decyzja o starcie w wyborach. Uważam, że razem możemy decydować o naszej przyszłości, a jako społeczniczka “pełną gębą” wiem, że wystarczą chęci i dobra wola, by zmieniać otoczenie na lepsze. Ludzie są moim napędem, motywacją do pracy i ulepszania siebie, a co za tym idzie także naszego okręgu. Dostrzegam możliwości regionu, a przede wszystkim potencjał kryjący się w nas, jego mieszkańcach.

Jakiś konkretny postulat jest szczególnie bliski Pani sercu?

– Oprócz założeń programowych SLD, chciałabym walczyć o „Przyjaciela życia”. Chodzi o opaskę z wbudowanym przyciskiem z symbolem serca. Częścią kompletu jest także zestaw głośnomówiący. Program adresowany jest do seniorów i schorowanych mieszkańców. W razie potrzeby przy użyciu przycisku można połączyć się bezpośrednio z centrum pomocy. Opaska ma ponadto wbudowany detektor upadku i badanie pulsu (tutaj dowiesz się więcej).

Nie obawia się Pani, że szerokie koalicje dwóch największych ugrupowań w Polsce zdominują wynik wyborów?

– Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta – zyskujemy na wzajemnym zwalczaniu się PO i PiS. W rozmowach z mieszkańcami często słyszę, że „nie mają na kogo głosować” – i tu pojawia się Sojusz z racjonalnymi i konkretnymi propozycjami. Robimy swoje, jesteśmy konsekwentni oraz pracowici.

Jak spędzi Pani wieczór wyborczy?

– 21 października razem z Koleżankami i Kolegami będę w wojewódzkim sztabie SLD. Wierzymy w uzyskanie dobrego wyniku, bo w samorządach potrzebny jest głos rozsądku – głos lewicy.

***

Joanna Michalska-Szmytke w nadchodzących wyborach startuje z listy KKW SLD Lewica Razem (z numerem 3.) do Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Ma 47 lat, męża i dwoje dorosłych dzieci. Z wykształcenia inżynierka chemiczka, z zamiłowania społeczniczka. W SLD od samego początku (1999 roku) – jej pierwsza legitymacja miała dwucyfrowy numer.

Udziela się w kilku organizacjach, m.in. Stowarzyszeniu „Nowoczesność dla Rozwoju”, gdzie pracuje z dziećmi i młodzieżą, a w Lokalnej Grupie Działania „Bud-uj Razem” jest członkinią Rady. Walczy o poprawę życia kobiet wspierana przez Kongres Kobiet oraz Forum Równych Szans i Praw Kobiet.

TUTAJ znajdziecie oficjalny profil FB kandydatki.

 

 

art. promocyjny / materiał KKW SLD Lewica Razem

Tagi: