FAKTY

Miejski sylwester i mech antysmogowy

Przyjmowanie zadań do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zakończy się za kilka dni. Dotychczas wpłynęło 10 inicjatyw.

Wśród zgłoszeń jest m.in. zadanie “Skończmy ze smogiem” – propozycja zakupu ławeczki z darmowym wifi oraz instalacją wypełnioną mchem tzw. antysmogowym. Inny pomysł to budowa bieżni wraz z siłownią plenerową przy SP3. Cykliści apelują także o remont nawierzchni ścieżki rowerowej na ul. Świetlickiego. Jeden z mieszkańców zgłosił zadanie pod nazwą “Zróbmy więc imprezę jakiej nie przeżył nikt Sylwester 2018/2019” – chodzi o organizację miejskiego sylwestra na Starym Rynku. Obecnie trwa oczekiwanie na dostarczenie listy poparcia dla tego pomysłu.

17 lipca mija termin składania propozycji do BO. Podobnie jak przed rokiem pula pieniędzy wynosi 1 mln złotych, a jedno zadanie może być warte do 200 tys. zł. Głosowanie będzie trwać od 3 do 16 października, sposób się nie zmieni – papierowo lub przez Internet na trzy różne zadania (najwyżej oceniany projekt otrzymuje 3 pkt., najniżej – 1 pkt.). Kolejność na liście zadań zakwalifikowanych do głosowania ustalona zostanie podczas publicznego losowania. Do 20 października poznamy ostateczną listę zadań do realizacji w przyszłym roku.


SPRAW SOBIE T-SHIRT Z TRAMWAJEM “41”