FAKTY

Mieszkańcy dla mieszkańców

17 lipca mija termin składania propozycji do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Podobnie jak przed rokiem pula pieniędzy wynosi 1 mln złotych, a jedno zadanie może być warte do 200 tys. zł. Pomysły do BO może zgłosić każdy mieszkaniec Pabianic, który w bieżącym roku ukończy 16 lat lub organizacja pozarządowa po zebraniu podpisów poparcia co najmniej 15 osób.

Formularze są dostępne w Wydziale Spraw Społecznych i Gospodarczych (ul. Narutowicza 33, pok. 13), w Biurze Obsługi Interesantów (Zamkowa 16) oraz na stronie internetowej budzet.um.pabianice.pl (tam znajdziecie także harmonogram spotkań konsultacyjnych). W razie pytań można zadzwonić pod numer (42) 22-54-632 lub napisać na: budzet@um.pabianice.pl

Głosowanie będzie trwać od 3 do 16 października, sposób się nie zmieni – papierowo lub przez Internet na trzy różne zadania (najwyżej oceniany projekt otrzymuje 3 pkt., najniżej – 1 pkt.). Kolejność na liście zadań zakwalifikowanych do głosowania ustalona zostanie podczas publicznego losowania. Do 20 października poznamy ostateczną listę zadań do realizacji w przyszłym roku.

(Fot. Marcin Mietlowski)


SPRAW SOBIE T-SHIRT Z TRAMWAJEM “41”