FAKTY

Minister Sasin w ogniu pytań mieszkańców. Jak sobie poradził? [VIDEO]

Dwie godziny trwało spotkanie z Jackiem Sasinem, sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera. W sali Domu Ludowego w Bychlewie zgromadziło się ponad 150 osób.

Czołowy polityk PiS przybył na zaproszenie lokalnych struktur partii w ramach akcji “Polska jest jedna”. Jacek Sasin przedstawił, co rząd już zrealizował oraz wspomniał o dodatkowym “pakiecie ekstra” do wykonania w tej kadencji – tzw. piątce Morawieckiego. Mówił też o skutkach programu „Rodzina 500+”, czyli wzroście liczby urodzeń:

– Ten efekt wzmocni program „Mieszkanie +”, bo chodzi o to, by rodziny nie obawiały się, że nie będą miały dachu nad głową. W Białej Podlaskiej jest już 180 takich mieszkań. Chcemy opracować system dopłat do czynszów – powiedział.

Jak zaznaczył gość, rząd obniżył także wiek emerytalny, od nowego roku zostanie uelastyczniony ZUS dla drobnych przedsiębiorców, a podatek CIT spadnie z 15 do 9 procent. – Szykujemy też duży pakiet dla rolnictwa – ofertę modernizacyjną, bo chcemy poprawić jakość życia na wsi. Oprócz tego rząd wspomoże dotacjami budowę dróg lokalnych nawet w 90 procentach – obiecywał Sasin.

Jedna z kobiet (przedstawiła się jako nauczycielka) podziękowała ministrowi za to, że w Polsce wzrósł poziom bezpieczeństwa, a na co dzień widzi pozytywy wynikające z polityki społecznej: – Więcej moich uczniów może wyjechać na wakacje – powiedziała.

Pytania z sali

Jeden z mieszkańców narzekał np. na niedoinwestowanie i zaniedbanie województwa łódzkiego przez wszystkie rządy po przemianach. Wskazał na upadek przemysłu włókienniczego, który był ciosem w gospodarkę regionu. W związku z tym zadał pytanie o to, jakie rząd zamierza podjąć działania, aby pobudzić gospodarkę w naszym województwie?

Minister Sasin odpowiedział, że wkrótce cała Polska stanie się specjalną strefą ekonomiczną, a to oznacza, że inwestorzy będą mogli korzystać z ulg podatkowych.

Nie obyło się bez emocji, na sali byli także zwolennicy opozycji. Narzekano na program „Rodzina 500+” (nie obejmuje samotnych matek, jednego dziecka czy dzieci w DD), pojawiły się wątpliwości co do programu „Mieszkanie +” i obniżki składek ZUS; PiS zarzucano kłamstwa i łamanie konstytucji, na którą sami – obejmując urząd – przysięgali. Zobacz nagranie:

Minister Jacek Sasin w Bychlewie – pytania z sali.

Minister Jacek Sasin w Bychlewie – pytania z sali.

Opublikowany przez pabianice.tv Sobota, 30 czerwca 2018

 

A tak było podczas spotkania z wiceministrem Jarosławem Sellinem:

Minister Sellin w Pabianicach – pytania z sali.

Opublikowany przez pabianice.tv Sobota, 26 maja 2018

 


5 komentarzy do “Minister Sasin w ogniu pytań mieszkańców. Jak sobie poradził? [VIDEO]

  1. żałosne lemingi!! za waszej Platformy w ogóle nie było wsparcia rodzin, nic takiego jak 500+, nawet na siódme dziecko, a teraz narzekacie, ze od 2, a za pierwsze jak rodzina biedna. teraz obiecacie nawet 1000 zlotych za 0 dzieci, będziecie mamic ludzi, bo tylko to potraficie, ale pokazaliscie juz jak macie w nosie wyborcow jak byliscie u wladzy. won z Platformą, oszusci i zlodzieje!!!

    1. Nawet mi cię nie żal chłopcze. Tępyś, jeśli oddałeś pełnię władzy takim miernotom, za owo pińcet.
      Zapewne wybrałeś taki sposób egzystencji w tym kraju, na koszt innych, i właśnie jesteś w trakcie czynności zmierzających do realizacji ósmej wypłaty. ;)

      1. Ty znów tutaj umysłowa prowincjo ? Idź do swojego mamy kulki pohuśtać,możesz nawet pińcet razy.

Comments are closed.